Хіджаб у Тунісі легітимізований лише влітку

Жіночий прорив у країнах Затоки
Мусульмани України та всьго світу зустрічають перший день Священного місяця Рамадан
Хіджаб у Тунісі легітимізований лише влітку
13.07.2007
Оцініть статтю: 
(483 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Вільно носити хіджаб, не побоюючись переслідувань з боку представників сил правопорядку громадянки Тунісу можуть тільки в літні місяці.

За словами Лейли, що проживає в одній з країн Перської затоки і приїздить додому на час відпустки, влади Тунісу послабляють контроль над тими, хто носить хіджаб влітку, коли в країну приїжджають мусульмани з інших країн, тому що не хочуть причиняти незручності туристам, які витрачають тут свої гроші.

Весь інший час мусульманка, яка носить хіджаб, зіштовхується з серйозними проблемами.

"Коли в громадському транспорті поліцейський бачить мусульманку в хіджабі, він вимагає від жінки зняти хустку, і у випадку відмови може навіть доставити її в поліцейську дільницю, кваліфікувавши це як порушення громадського порядку", - говорить Лейла.

Боротьбу з хіджабом, що фактично перетворилася в наступ на свободу віросповідання, влади Тунісу проводять під прикриттям боротьби з тероризмом, повідомляє ІсламНьюз з посиланням на islamonline.net.

Аміна зауважує, що зараз в період літніх відпусток у старій частині міста, на вулиці Хабіба Бургіби, відомої як Єлисейські поля Тунісу, біля фонтана Франції, де завжди багато туристів, можна зустріти велику кількість мусульманок у хіджабах.

Протягом решти місяців сили правопорядку переслідують жінок у хіджабах, у яких виникають проблеми при відвідуванні навчальних закладів і на роботі.

Тунісець Наджиб, який навчається в Москві, розповів в інтрев’ю кореспондентові «IN», що його сестра, яка вчиться і працює в Тунісі, змушена носити бандану, що прикриває не все волосся на голові. Хоча мати Наджиба носить хіджаб за всіма правилами, оскільки її всі знають у рідному місті, однак боїться виїздити в інші міста, де поліцейські зупиняють жінок у хустках. Батько Наджиба раніше носив бороду, але змушений був її збрити, тому що після 11 вересня поліцейські часто зупиняли його на вулиці і знущалися через те, що він був бородатим.

За матеріалами ІсламНьюз

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.