Європейські мусульмани прийняли історичну хартію

14.01.2008
Оцініть статтю: 
(137 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

10 січня більше 400 ісламських громад з 28 європейських країн від Росії до Іспанії підписали першу в історії хартію про відносини між європейськими мусульманами в цілому, ісламськими організаціями, суспільством і владою. Метою ініціативи, з якої виступила Федерація ісламських організацій в Європі, є вироблення єдиної позиції та визначення ролі мусульман у європейському співтоваристві, передає Іслам.ру з посиланням на IslamOnline.

Підготовка документа, у якому планувалося чітко сформулювати основні положення у відносинах мусульман Європи один з одним та іншими європейцями і представити його ЄС, тривала чотири роки.

Перший секретар федерації Мухаммад аль-Банані говорить, що законопроект, складений французькою мовою, пройшов через безліч юридичних і лінгвістичних правок - його кінцевий варіант буде перекладений на всі європейські мови, а також арабську. В документі, що складається з 26 пунктів, говориться про загальні для мусульман принципи і про політичний та соціальний внесок мусульман у розвиток європейських країн. Основні принципи хартії - заклик до помірності та осуд тероризму і насильства.

«Це кодекс гідної поведінки мусульман у європейському співтоваристві, він зобов'язує їх докладати зусиль до інтеграції і консолідації суспільства», - додав Аль-Банані. Маріо Мауро, віце-президент Європарламенту, зі свого боку, назвав хартію «проривом у зміцненні міжкультурного і міжрелігійного діалогу».

За оцінками фахівців кількість мусульман у Європі збільшиться вдвічі до 2025 року або навіть раніше.

За матеріалами Іслам.ру

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.