Ізраїльські атаки викликали шквал протестів у всьому світі

1
Дії «Ізраїлю» викликали засудження багатьох країн світу
02.06.2010
Оцініть статтю: 
(236 оцінки)
Теги: 
oksana
Зображення користувача oksana.

Тисячі чоловік вийшли на вулиці Стамбулу, щоб засудити «Ізраїль» за напад на гуманітарний конвой, що прямував у Газу. Демонстрації протесту проти ізраїльського штурму вантажних і пасажирських судів флотилії, під час якого загинуло 19 пасажирів, пройшли у багатьох містах світу, зокрема у столицях Сирії, Йорданії, Іраку, Лівану і Великобританії.

Близько 10 тисяч чоловік рушили від ізраїльського консульства у Стамбулі до центральної площі міста, викрикуючи гасла і розмахуючи плакатами з написом «Ізраїль» - убивця», передає «Іслам для всіх» з посиланням на english.aljazeera.net.

Заступник прем'єр-міністра Туреччини Бюлент Арінк (Bulent Arinc) повідомив, що на борту одного з кораблів «Флотилії свободи» знаходилося майже 400 турецьких громадян.

На Західному березі сталося зіткнення палестинців з ізраїльськими силами безпеки, які застосували проти демонстрантів сльозогінний газ.

У зв'язку з інцидентом відбулося екстрене засідання Ради безпеки ООН.

Учасники пропалестинської кампанії влаштували мітинг у Лондоні, вони заявили, що бояться за долю британських громадян, які знаходяться на борту кораблів флотилії.

Резиденцію британського уряду блокували сотні активістів, в їхніх руках були плакати з написами, що вимагають припинити ізраїльські військові злочини у Газі і блокаду цього регіону.

Голова Кампанії за ядерне роззброєння (CND), що приєдналася до демонстрації, Кейт Хадсон (Kate Hudson) сказала: «Природно, ми висловлюємо величезну підтримку учасникам гуманітарного конвою, які вирушили у Газу, щоб допомогти її народу».

«На борту корабля, де були убиті люди, знаходяться наші близькі друзі, тому ми чекаємо новин».

У Греції поліція застосувала сльозогінний газ проти 2500 демонстрантів, що зібралися перед ізраїльським посольством в Афінах, і влаштували мітинг, вимагаючи зняття блокади Гази.

Біля будівлі ізраїльського посольства в Парижі сталося зіткнення сотень протестуючих з поліцією, яка застосувала для розгону сльозогінний газ і палиці.

За повідомленнями поліцейських, у паризькій демонстрації брало участь близько 1200 чоловік.

В понеділок вранці у Стамбулі учасники протестів спробували штурмувати консульство, проте їм перешкодила поліція.

Мітинги протесту також відбулися в Анкарі.

Як повідомив турецький гуманітарний фонд IHH, що брав участь в організації «Флотилії за вільну Газу», більшість людей, що загинули під час операції перехоплення в міжнародних водах, були громадянами Туреччини.

Ізраїльська влада рекомендувала громадянам своєї країни уникати поїздок до Туреччини, а тим, хто знаходиться на її території – поводитися стримано й уникати людних місць.

Дії «Ізраїлю» викликали засудження багатьох країн світу. Глава зовнішньополітичного відомства ЄС Кетрін Ештон (Catherine Ashton) зажадала від «Ізраїлю» проведення досконального розслідування обставин нападу.

Глава європейської дипломатії також повторила вимогу «негайно і беззастережно відкрити КПП на кордоні з Газою для вільного руху гуманітарної допомоги, товарів і людей».

На борту флотилії знаходилися близько 700 активістів із різних країн світу, зокрема США, Великобританії, Австралії, Греції, Канади, Малайзії, Алжіру, Сербії, Бельгії, Ірландії, Норвегії, Швеції і Кувейту.

Більшість пасажирів судів конвою є громадянами Туреччини.

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

МЗС України закликало негайно розслідувати напад «Ізраїлю» на судна «Флотилії свободи»

ЄС вимагає розслідування кривавого злочину сіоністів проти гуманітарної місії

«Ізраїль» атакував кораблі гуманітарної місії, що намагалася прорвати блокаду Гази

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.