Катар і Великобританія опублікують в Інтернеті понад півмільйона рідкісних історичних документів

Катар і Великобританія опублікують в Інтернеті понад півмільйона рідкісних історичних документів
21.11.2012
Оцініть статтю: 
(519 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Ініціатива підвищить рівень знань про відносини Великобританії з народами Перської затоки за останні 200-300 років.

Катар і Великобританія запланували спільний масштабний культурний проект публікації в Інтернеті понад півмільйона рідкісних історичних документів і рукописів відомих арабо-мусульманських вчених, повідомляє IslamNews, посилаючись на канал «Аль-Джазіра».

У офіційній доповіді МЗС Великобританії поділилося подробицями проекту: публікацію понад 500 тисяч рідкісних архівних документів і близько 25 тисяч книг і рукописів, що містять факти про історію країн Перської затоки і арабських племен аравійської пустелі, планується завершити в грудні 2014 року.

Як сказав посол Великобританії в Катарі Майкл О'Ніл, Національна бібліотека Великобританії разом з державним фондом з питань розвитку освіти, науки і культури Катару спеціально створять двомовний сайт, англійською та арабською мовами, який, як очікується, зможе конкурувати з відомими Інтернет-енциклопедіями .

Документи будуть надані Національним архівом і Національною бібліотекою Великобританії, музеєм ісламу в столиці Катару Досі, а також національними архівами Індії та Катару.

Керівник проекту вартістю ₤ 8,7 млн., відомий британський вчений-історик і сходознавець Олівер Ірвін відзначив надзвичайну важливість такої ініціативи, яка «підвищить рівень знань про відносини Великобританії з народами Перської затоки за останні 200-300 років і познайомить британське товариство з історією та унікальною культурою деяких арабських племен».

Серед запланованих до публікації рідкісних видань хрестоматійна робота «Канон лікарської науки», написана в 1070 році по хіджрі одним з найвідоміших мусульманських вчених Ібн Сіною, відомим на Заході під ім'ям Авіценна.

За матеріалами Іслам для всіх

В Інтернеті опубліковано рідкісний екземпляр Корану
Мозаїка древніх ісламських архітекторів вразила сучасних дослідників

Своєю появою Інтернет зобов'язаний ісламській науці, - ісламознавець

Записи арабських географів проливають світло на справжній вік міста Харкова

Брехня Заходу: іслам не зробив внеску в науково-технічний прогрес

Арабські вчені першими розшифрували стародавні єгипетські рукописи

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.