Кримські татари, що живуть в Туреччині, не підтримали анексію Криму – Расім Дервішев

1
Кримсько-татарський народ - народ з багатою мусульманською культурою, став невід'ємною частиною українського суспільства
1
Представник духовного управління мусульман Криму в Києві, імам Расім Дервішев.
1
1
13.06.2014
Оцініть статтю: 
(602 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Близький до кримської «влади» сайт «Кримінформ» розповсюдив інформацію про те, що нібито Федерація кримськотатарських товариств Туреччини підтримує возз'єднання «Республіки Крим» з Російською Федерацією. Водночас кримські татари України відзначають, що дана «федерація» є сумнівним формуванням, що представляє інтереси чотирьох-п'яти чоловік.

При цьому самі кримські татари, що живуть в Україні, в тому числі, в Криму, продовжують бачити Автономну Республіку Крим у складі України. Про це в інтерв'ю «Соціальній країні» розповів імам, представник духовного управління мусульман Криму в Києві Расім Дервішев.

«До недавнього часу я про цю федерацію взагалі нічого не чув, як, думаю, і більшість кримських татар, які живуть у Криму. Перші їх якісь офіційні заяви – це 2011 рік, тобто три роки тому. Також було помітно, що ця так звана організація контактує з Міллі Фірка, відомою проросійською організацією, яка не користується особливою популярністю серед кримських татар. Більше того, я зв'язався з представником діаспори в місті Сакарья в Туреччині, і він мені сказав, що глава цієї федерації Унвер Сель представляє тільки себе і ще чотирьох-п'ятьох чоловік навколо себе», – сказав Дервішев.

За словами імама, переважна більшість кримських татар Криму не визнали ні референдум, ні анексію Криму.

«Ми бачимо Крим у складі України. Такий загальний настрій», – підкреслив Дервішев.

Як відомо, 7 червня під час інавгурації президент України Петро Порошенко сказав, що Крим був, є і буде в складі України.

Повне інтерв'ю з Расімом Дервішевим дивіться у відеосюжеті «Соціальної країни».

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.