Крок Папи, спрямований на відновлення міжрелігійного діалогу, заслуговує схвалення мусульман

30.05.2007
Оцініть статтю: 
(215 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Рішення папи Бенедикта XVI відновити департамент Ватикану, відповідальний за діалог з мусульманським світом, було схвалено мусульманами і християнами, як конкретний крок убік поліпшення мусульмансько-християнських відносин, що серйозно погіршилися після скандального виступу понтифіка минулого року.

«Я думаю, це прекрасна ідея», - сказав отець Том Різ (Tom Reese), провідний дослідник Вудстокського Теологічного Центра при Університеті Джорджтауна і визнаний експерт із питань Ватикану, в інтерв'ю Reuters.

Державний Секретар Ватикану кардинал Таркісіо Бертоне (Tarcisio Bertone) 27 травня повідомив італійській газеті Ла Стампа (La Stampa), що Папська Рада міжрелігійного діалогу знову стане «окремим департаментом».

В березні 2006 Бенедикт перевів відомство під начало Міністерств культури Ватикану, знявши з посади його президента архієпископа Майкла Фітцджеральда (Michael Fitzgerald).

У Франції, де проживає найбільша в Європі мусульманська громада, священик, відповідальний за християнсько-мусульманські відносини сказав, що нинішня переміна допоможе йому в дискусіях і дебатах з мусульманами.

«Це знак мусульманам і людям інших релігій, що політика папи Іоанна Павла II буде тривати», - сказав отець Крістоф Руку (Christophe Roucou), маючи на увазі, що мусульмани завжди поважали попереднього понтифіка за його відкритість у відношенні інших релігій.

В 1986 папа Іоанн Павло вжив безпрецедентний крок, ставши організатором міжрелігійної зустрічі єврейських, мусульманських і християнських високопоставлених сановників, а також індуїстів, буддистів, сикхів, представників африканських і американських релігій, для спільної молитви про мир.

Попередній Папа також шукав прямого діалогу з ісламом, ставши першим папою, що ввійшов у мечеть в 2001 у Дамаску.

Промова в Регенсбурзі

Поки незрозуміло, чи повернеться на свою посаду архієпископ Фітцджеральд, що заслужив повагу мусульман як активний учасник діалогу з мусульманським світом.

Католицькі офіційні особи не дають чітких обіцянок на цей рахунок, висловлюючи надію в правильності вибору папою кандидата на посаду керівника департаменту.

«В 21 столітті міжрелігійний діалог занадто важливий, щоб не мати експертів, які були б радниками папи і допомагали нам уникати таких нещасть, як те, що трапилося в Регенсбурзі», - сказав отець Різ.

Рішення папи звернутися до християнсько-мусульманського діалогу усе ще нагадує про негативні наслідки виступу Бенедикта в Регенсбурзі, Німеччина, у вересні минулого року, коли він, здається, поставив знак рівності між ісламом і насильством.

У своїй скандальній промові, папа цитував слова візантійського імператора 14 століття, який говорив, що іслам приніс у світ лише зло, і поширювався мечем, що протирічить природі Бога і нерозумно.

Колишній іранський президент Мохаммад Хатамі (Mohammad Khatami), який зустрівся з папою 4 травня, відзначив, що образа, заподіяна мусульманам регенсбургською промовою, усе ще «дуже глибока».

Впливова Міжнародна Рада Мусульманських Вчених (IUMS), розташована у Дубліні, що об'єднала видатних сунітських і шиїтських вчених з усього світу, підтримала міжрелігійний діалог у відповідь на гаряче прагнення папи принести вибачення за свій виступ.

Керівники Аль-Азхар, найстаршої і найпрестижнішої сунітської академії, також проігнорували папське запрошення відвідати Ватикан, наполягаючи на чітких вибаченнях з боку понтифіка.

Пізніше тато висловив жаль з приводу недорозуміння серед мусульман, яке спровокувала його промова, що викликала напади на церкви на Близькому Сході та вбивство черниці в Сомалі.

За матеріалами Іслам для всіх

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.