Міжнародний суд виніс рішення про геноцид у місті Сребреніца

Мусульманська громада Тореза: від витоків до наших днів
Міжнародний суд виніс рішення про геноцид у місті Сребреніца
27.02.2007
Оцініть статтю: 
(263 оцінки)
oleg
Зображення користувача oleg.

Гаага, 26 лютого. – Масове вбивство й насильство тисяч боснійських мусульман у містечку Сребреніца було геноцидом, визнав Міжнародний суд (ІCJ).

\"Суд ухвалив, ... що мали місце акти геноциду, зроблені членами боснійської сербської армії (у місті Сребніца)\", - заявила голова ІCJ Розалін Хіггінс (Rosalyn Hіggіns) агентству Франс Пресс (AFP).

В липні 1995, більше 8 000 мусульманських чоловіків і підлітків були вбиті, після того як місто, що було \"зоною безпеки\" ООН перейшло під контроль сербських військ. Вбивство мусульман було здійснено для того, щоб ніхто не міг перешкоджати переходу міста під повний сербський контроль у майбутньому.

Спеціальне засідання Міжнародного суду по колишній Югославії ухвалило, що масові вбивства в місті Сребреніца були актом геноциду. Суд також визнав провину двох сербських офіцерів в організації злочинів того часу.

За договором 1948 геноцид вважається міжнародним злочином. Для пред\'явлення обвинувачення в геноциді необхідно довести зумисне знищення групи людей, а також наявність акту геноциду, подібного тому, що мав місце в Сребреніца.

Судове рішення стверджує, що Сербія порушила міжнародний закон, дозволивши відбутися геноциду в Сребреніца. Підкреслюється, що Сербія \"зробила значний військовий і фінансовий внесок у Республіку Сербску\", - під час боснійської війни.

Мусульмани й хорвати обвинувачують Белград у тому, що серби не бажають відверто зізнатися в злочинах, здійснених в ім\'я націоналістичної ідеї \"Великої Сербії\" в 90- х, у той час як Сербія вважає винуватцями звірств усі сторони конфлікту.

За підтримкою югославської армії, боснійські серби здійснили напад на боснійських мусульман і хорватів, захопивши дві третини території Боснії й взявши в облогу Сараєво. За результатами розслідувань екс-президент Сербії Слободан Мілошевич був основним ініціатором сербських етнічних чищень у Боснії.

Мілошевич помер у гаазькій в\'язниці в 2006, до оголошення вироку по обвинуваченнях у геноциді й військових злочинах, винесеним йому Міжнародним судом по колишній Югославії.

При цьому суд ухвалив, що Сербія не здійснювала геноциду й тому не зобов\'язана виплачувати фінансову компенсацію. \"Суд ухвалив, що Сербія не здійснювала геноциду\", - сказала Хіггінс. Однак Боснія обвинувачує Сербію в таємному керівництві широкомасштабними \"етнічними чищеннями\" серед Боснійських мусульман і хорватів у 1992-1995. Більше 200 000 чоловік було вбито й тисячі вигнані зі своїх будинків за часів війни 1992-1995, яка послідувала за розвалом колишньої Югославії. Близько 20 000 мусульманських жінок систематично піддавалися насильству під час цієї війни.

Постанова Міжнародного суду справедливості стала першою у справі вирішення розбіжностей між країнами, що виникли в результаті війни.

\"Щоб не ухвалив суд, процес Боснія- Герцеговина проти Сербії й Чорногорії є історичним, тому що не було попередніх судових рішень\", - сказала експерт з Нагляду за правами людини агентству AFP.

За матеріалами сайту \"Іслам для всіх\".

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.