Нащадки мусульман витіснених з Іспанії в XVII столітті можуть одержати пільгові умови при оформленні іспанського громадянства

Нащадки мусульман витіснених з Іспанії в XVII столітті можуть одержати пільгові умови при оформленні іспанського громадянства
25.06.2007
Оцініть статтю: 
(127 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Нащадки мусульман витіснених з Іспанії в XVII столітті можуть одержати пільгові умови при оформленні іспанського громадянства, повідомляє Іслам для всіх з посиланням на Reuters.

Даний заклик пролунав під час мітингу, що відбувся цього тижня в Кордові, Андалузія, який був центром ісламської цивілізації на Іберійському півострові протягом майже 8 сторіч мавританського правління на території сучасних Іспанії та Португалії.

В 1609 іспанський король Філіп III наказав всім мусульманам покинути королівство, вигнавши, таким чином, близько 300 тисяч чоловік. Їхні нащадки сьогодні проживають в основному в Північній Африці та все ще вважають себе «андалузцями», від древньої мусульманської назви Іспанії - Аль-Андалус.

Надаючи їм пільгові умови на одержання іспанського громадянства, Іспанія здійснить акт символічного примирення, сказав Мансур Ескудеро (Mansur Escudero), глава Ісламської Ради Іспанії.

«Андалузці, які живуть у Північній Африці, переважно в Марокко, Тунісі та Лівії, є частиною свого суспільства і не збираються приїжджати в Іспанію», - сказав він.

«Це буде скоріше емоційний, моральний жест, відшкодування історичної несправедливості», - додав Ескудеро.

Сефардські євреї, чиї предки були вигнані з Іспанії в 1492, уже мають особливі права на одержання іспанського громадянства після двох років легального проживання в Іспанії, прирівнюючись тим самим до жителів колишніх іспанських колоній.

Маленька партія лівого крила Ізкієрда Уніда підтримала заклик до надання пільгових умов при отриманні громадянства нащадками іспанських мусульман. Правлячі соціалісти, які виступають під гаслом «альянсу цивілізацій» між Заходом і ісламом, ще не виразили своєї думки з цього приводу, сказав Ескудеро.

Багато жителів Іспанії, зокрема консервативні католики, незадоволені, особливо тепер, коли до країни іммігрували близько мільйона мусульман - вперше за 400 років.

Вибухи бомб у мадридських поїздах в 2004, припустимо організовані угрупованням, причетним до Аль-Каіди, в результаті яких загинули 192 чоловік, поглибили підозри до мусульман.

Колишній прем'єр-міністр Хосе Марія Азнар (Jose Maria Aznar), член консервативної Народної Партії, торік закликав мусульман вибачитися за вторгнення в Іспанію у VIII столітті.

За матеріалами Іслам для всіх

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.