Німецькі мусульмани об\'єдналися в єдину організацію

13.04.2007
Оцініть статтю: 
(147 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

10 квітня понад 15 тисяч німецьких мусульман вітали народження загальної представницької організації, яка об\'єднала чотири найбільші мусульманські співтовариства країни, що вперше дозволить крупній громаді одностайно висловлювати свою думку.

«Ми відповідаємо бажанням мусульман і вимогам політиків та суспільства в цілому в тому, що стосується створення єдиної організації», - сказав Айман Мазієк (Aiman Mazyek), генеральний секретар Центральної Ради мусульман Німеччини і один із засновників, агентству Reuters, передає агентство ІсламОнлайн.

До складу Координаційної Ради мусульман Німеччини (KRM) ввійшли також турецько-ісламський Союз у Релігійних справах (DITIB), Ісламська Рада (IR) та Асоціація Ісламських Культурних Центрів (VIKZ).

«Ми представляємо консервативних і ліберальних мусульман – ми, як строкатий букет квітів, і представляємо не одну точку зору», - сказав Мазієк.

Він додав, що нова організація репрезентуватиме близько 2 тисяч із 2,5 тисяч громад при мечетях Німеччини.

Кожні шість місяців обиратиметься новий президент із числа лідерів чотирьох організацій-засновників.

У Германії проживає 3,4 млн. мусульман, зокрема 220 тисяч тільки в одному Берліні. Приблизно дві третини громади складають турки. Іслам є третьою релігією Німеччини після протестантизму і католицизму.

Партнер

Ібрахим Аль-Зайят (Ibrahim Al-Zayyat), видатний лідер мусульманської громади, сказав, що створення організації стало результатом активних зусиль чотирьох організацій.

Під час зустрічі, що проходила в Гамбурзі у 2005, найбільші мусульманські представницькі органи дійшли згоди створити єдине співтовариство, яке представляло б їх інтереси.

Зайят сказав, що ключовими проблемами, якими займатиметься рада, стануть визнання ісламу як релігії на державному рівні, ведення ісламських класів у школах, нагляд за забоєм тварин згідно законів шаріату.

«Тепер немає виправдання аргументам уряду про відсутність мусульманського партнера, з яким можна було б вести переговори», заявив він.

Активісти додали, що Координаційній Раді буде доручено захищати інтереси мусульман перед державою. Створення загальної організації відбулося за місяць до початку другого туру переговорів між мусульманськими лідерами і міністром внутрішніх справ Вольфгангом Шойбле (Wolfgang Schaeuble) призначеного на 2 травня.

Очікується, що сторони обговорять запровадження в життя рекомендацій, зроблених під час їх першої зустрічі, яка пройшла у вересні 2006. Тоді міністр сказав мусульманським лідерам, що їх внутрішнє роздроблення ускладнює пошук урядом співрозмовника для переговорів з питань щодо меншин.

За матеріалами Іслам для всіх

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.