Новий ритуальний одяг захистить паломників від сонячних опіків

1
Паломники з України, одягнені в іхрам
18.11.2009
Оцініть статтю: 
(142 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Саудівська Аравія вперше в сезон хаджу цього року пропонує мусульманським паломникам одягатися у спеціальний ритуальний одяг, що захищає від сонячних опіків, повідомляє УНІАН з посиланням на газету «Ер-Ріяд».

За даними газети, нове обрядове вбрання для пілігримів, розроблене міністерством охорони здоров`я, схвалено генеральним муфтієм королівства і, отже, дозволено для носіння на маршрутах паломництва.

Чоловіки-мусульмани здійснюють ритуали хаджу у спеціальному обов`язковому одязі - «іхрамі», який складається з двох суцільних шматків переважно білої тканини без шиття і індивідуального розкрою. Один із них, що використовуться як своєрідна спідниця, носить назву «уїзар», інший, що перекидається через плече у вигляді накидки, називається «ріда». Через те, що ріда не повністю прикриває плечі паломника, близько 60 тисяч пілігримів щорічно одержували опіки шкіри на обрядових маршрутах.

Носіння іхраму робить всіх віруючих рівними перед Всевишнім, паломники відмовляються від земних задоволень і входять у стан особливої духовності на межі між матеріальним і містичним. Знімаючи білий одяг, мусульманин повертається у мирське життя з його турботами і радощами.

Завдяки запропонованій саудівськими організаторами хаджу новій моделі «іхраму» паломники будуть захищені від палючого сонця Мекки і Медини, де температура повітря у дні виконання обрядів у другій половині листопада становитиме 35-38 градусів Цельсія.

За матеріалами УНІАН

Посилання на тему:

Новини

В Мецці побудували 30 км тунелів і віадуків на обрядових маршрутах

Кращі архітектори світу змінять зовнішній вигляд Мекки

Залізнична «хіджра» займе всього дві години

Головну святиню ісламу розширять

Статті

Подих хаджу

Введення в хадж для віруючих інших релігій

Хадж в історії

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.