Один із загиблих мусульман героїчно проявив себе під час кривавої розправи в університеті Вірджинії

Один із загиблих мусульман героїчно проявив себе під час кривавої розправи в університеті Вірджинії
27.04.2007
Оцініть статтю: 
(63 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Продовжують відкриватися все нові деталі кривавої трагедії, що розігралася в Технічному університеті Вірджинії. Ті, кому пощастило залишитися в живих пам\'ятають героїчну самопожертву єгипетського студента-мусульманина, повідомляє ІсламОнлайн.

«Валід Шаалан (Waleed Shaalan) був розумним, діяльним і уважним», - сказав Ренді Даймонд (Randy Dymond), викладач, котрому довелося пережити найважчий із подібних кривавих розстрілів в історії США.

Він сказав, що 32-літній Шаалан займався зі своїми однокурсниками, коли студент із Південної Кореї Чо Сенг-Хи (Cho Seung-Hui), проходячи через будівлю, розстрілював викладачів і студентів в аудиторіях та коридорах.

Єгипетський студент, який був активним членом Мусульманської студентської асоціації, поранений, впав на підлогу поруч з іншим студентом, котрий прикинувся мертвим, щоб уникнути розправи.

В понеділок, 16 квітня Чо застрелив 32 студентів та професорів в одному з університетських кампусів Вірджинії.

Він двічі повертався до кімнати, в якій знаходився Шаалан, щоб перевірити, чи подає хтось ознаки життя, і наблизився до студента, котрий притворився мертвим.

Незважаючи на те, що сам був важко поранений, Шаалан свідомо відволік Чо, котрий у відповідь почав стріляти в нього, приводить Даймонд слова студента, якому пощастило залишитися в живих.

Колеги розповідають, що Шаалан планував привезти в Штати дружину й однорічного сина. Даймонд сказав, що він був зразковим студентом, порівнявши його із «світлим променем у майбутнє».

Через три дні після кривавої розправи, фото, відео й записки, зроблені Чо, дозволили дійти висновку, що він звинувачував хвороби суспільства у своєму злочині.

«У вас були сто мільйонів шансів і способів уникнути того, що трапилося сьогодні. Але ви вирішили пролити мою кров», - говорить він на одному з відеозаписів, відісланому ним на NBC News у перерві між стріляниною.

«Ви загнали мене в глухий кут і залишили мені тільки один вибір. Рішення було вашим. Тепер кров - на ваших руках і ви ніколи не відмиєтеся».

Терорист-одинак, що вчинив самий кривавий масовий розстріл в американській історії, відправив посилку нічним експресом з пошти неподалік від університету, після того, як вбив двох студентів у гуртожитку і за дві години до розстрілу 30 інших.

Посилка містила 27 видезаписів, записку і 43 фотографії, у яких він лаяв оточуючий його гедонізм і несправедливість стосовно нього.

У своєму обуреному відео-монолозі, Чо змішав релігійні теми з відразою до суспільства.

«Чи знаєте ви, що значить почувати себе приниженим, бути розп\'ятим і стікати кров\'ю задля вашої розваги? Ви ніколи не відчували й краплі такого болю за все ваше життя».

Колишні однокласники сказали, що ще в школі Чо часто третирували й глузували з нього через його сором’язливість і манеру говорити.

За матеріалами Іслам для всіх

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.