Шейха з Японії не пропустили на відкриття Соборної мечеті в Москві

Шейха з Японії не пропустили на відкриття Соборної мечеті в Москві
Муфтій Японії Нігматулла Халіл Ібрагім не зміг потрапити на відкриття Московської соборної мечеті
Шейха з Японії не пропустили на відкриття Соборної мечеті в Москві
Нігматулла Халіл Ібрагім у лікарні після багатогодинного очікування допуску в мечеть в Москві
Шейха з Японії не пропустили на відкриття Соборної мечеті в Москві
(ingushetiya06 ©): Альхамдуліллях! Учень шейха сказав, що він почувається добре і передає найкращі побажання
Шейха з Японії не пропустили на відкриття Соборної мечеті в Москві
Шейха з Японії не пропустили на відкриття Соборної мечеті в Москві
Шейха з Японії не пропустили на відкриття Соборної мечеті в Москві
05.10.2015
Оцініть статтю: 
(707 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Фотографія шейха Нігматулли Халіла Ібрагіма з Японії, що сидить на бордюрі поблизу Соборної мечеті Москви, облетіла інтернет, викликавши обурення користувачів до настільки зневажливого ставлення організаторів, які не пропустили главу японських мусульман на церемонію відкриття. Після багатогодинного очікування під відкритим небом у поважного старця погіршилося самопочуття, і він був госпіталізований.

У той же час організатори церемонії відкриття пояснюють це тим, що не знали про візит Нігматулли Халіла Ібрагіма, і що через складнощі з оформленням пропуску їм весь час займалися волонтери. Вони також називають шейха«колишнім муфтієм» і заперечують, що він є главою мусульман Японії.

Так, користувач Beslan Uspanov (шеф-редактор інтернет-видання «Кавказька політика») в соцмережах пише:

− Коли я опублікував фотографію Нігматулли Халіла Ібрагіма, муфтія Японії, у своїх соцмережах, то спеціально не став писати під нею якийсь коментар. Більше того, я її трохи обрізав, щоб не було видно ніг співробітників ФСО, які стояли за спиною муфтія. Не хотілося кричати в інтернеті про те, що з цією людиною обійшлися не дуже красиво. Однак різні репости цієї фотографії і спекуляції в коментарях під нею змусили написати мене цей більш докладний пост.

Сивий старець з білою бородою і в таких же білих речах прикував мою увагу відразу. Хоч я і не відразу зрозумів, хто це. Трохи згодом все-таки я усвідомив, що це той самий муфтій Японії, який приїжджав до Дагестану.
Коли я його побачив, він був у супроводі кількох людей, серед яких були волонтери, покликані зустрічати і вирішувати питання запрошених на відкриття мечеті гостей. Вони про щось говорили, а потім він просто присів на бордюр. Я привітався з шейхом. Він відповів. Усміхнувся. Видно було, що він якийсь втомлений. Однак намагався цього не показувати. На жаль, діалог у нас не склався через те, що ми один одного не розуміли.

У цей самий момент всі високі гості, у тому числі глави Росії, Туреччини і Палестини, вже сиділи на своїх місцях. У мене було запрошення, але всередину я потрапити не міг, бо потрібен був ще один окремий пропуск, який пред’являється співробітникам ФСО. Організатори заходу обдзвонили всіх запрошених і пояснили, де і як забрати цей пропуск. Але як з’ясувалося, обдзвонили не всіх, когось забули. Таких було кілька людей. У тому числі й я.
Дівчина з оргкомітету, яка робила мені запрошення, була розчарована, що мене забули і намагалася зробити все можливе. І дійсно знайшла вихід із ситуації (за що їй величезне спасибі!). Просто акредитувала мене. Тепер я як журналіст міг пройти в прес-центр і звідти спостерігати за заходом.

Але далі вже співробітники ФСО почали включати великих начальників, яким ще більші начальники наказали журналістів більше не запускати. Бо Цар зі свитою вже на місці. Раптом щось.

Не біда. Справа в іншому. Сивобородий старець також отримав свою частку дискомфорту, так як начебто і запрошений, а всередину не пускають. І я навіть не хочу обговорювати, хто винен: організатори, ФСО або Держдепартамент США.

Я своїми очима бачив, як кортежі різних великих чиновників і «зірок» стікалися до місця, звідти виходили різні Тіни Канделакі і Володимири Жириновські, яких помпезно зустрічали. Про Жириновського взагалі окрема історія. Ця людина останніми роками регулярно займається ображанням мусульманських народів. А на відкритті мечеті він був VIP-гостем, з яким обіймаються і фотографуються волонтери в красивих зелених тюбетейках, на яких зображена Соборна мечеть, та інші мусульманські гості.

Тут як би напрошується питання. Чому Муфтій Японії Нігматулла Халіл Ібрагім взагалі повинен сидіти на бордюрі, в той час, як, наприклад, який-небудь Жириновський зависає на VIP-трибуні в оточенні, у тому числі мусульман, яких він завтра знову на центральних телеканалах буде поливати брудом?

P. S. Додаю фотографію в первісному вигляді. Без будь-якого редагування.

І ще. До фотографії, яка гуляє мережею з якоюсь приписаною фразою, жодного відношення не маю, − пише шеф-редактор інтернет-видання «Кавказька політика».

У той же час організаційний комітет урочистостей з нагоди відкриття Соборної мечеті в Москві заперечує, що лідера японських мусульман не пропустили на урочистості, при цьому не пояснюючи зафіксованого на фото факту того, що шейх був змушений очікувати допуску в мечеть, сидячи на бордюрі, а розповсюдження фотографії в соцмережах називає підступами злостивців і дезінформацією.

Заява оргкомітету опублікувало інтернет-видання Ансар:

− … Знайшлися злі язики, які шукали будь-який привід, щоб затьмарити цю світлу подія, настільки важливу і знакову для російських мусульман, − йдеться у публікації.

Оргкомітет заявив, що японська сторона у відповідь на запрошення нібито повідомила, що через проведення свята Курбан-байрам ніхто з офіційних релігійних діячів не зможе взяти участь у церемонії відкриття Московської мечеті:

— Про те, що шейх Нігматулла Халіл Ібрагім, який раніше був імамом ісламського центру Японії і не є муфтієм цієї держави, прибув на захід (заздалегідь не повідомивши організаторів), оргкомітет поінформували за годину до церемонії відкриття. Як тільки ми дізналися про прибуття шейха, направили до нього волонтерів, які приділяли йому максимальну увагу… І коли почесному гостю через кілька годин стало погано, співголова Ради муфтіїв Росії, глава ДУМАЧР муфтій Нафігулла Аширов особисто супроводив Нігматуллу Халіла Ібрагима в лікарню і щодня відвідує його. Стан релігійного діяча стабільно добрий, і відразу після виписки він у супроводі співробітників Ради муфтіїв Росії здійснить дуа в новому комплексі Московської соборної мечеті. Просимо не дезінформувати і не сіяти смуту! − йдеться в заяві оргкомітету церемонії відкриття Московської соборної мечеті.

У зв’язку з тим, що організатори церемонії наполягають, що шейх Нігматулла не є муфтієм Японії, нагадаємо, що в багатьох виданнях, у тому числі і російських, Нігматуллу Халіла Ібрагіма в різний час іменують «глава Ісламського Центру Японії, шейх Нігматулла Халіл Ібрагім»; «Лідер Ісламського центру Японії шейх Нігматулла Халіл Ібрагім»; «Глава Ісламського центру Японії, відомий суфійський проповідник шейх…»; У 2012 р. у відеоматеріалі про візит Нігматулли-ходжи в Дагестан його також називають «муфтієм Японії». 

Зауважимо, шейх Нігматулла Халіл Ібрагім в Росію приїжджав неодноразово. Бував він в Дагестані, в Чечні, в 2012 році відвідував Москву, в 2008 році російські видання 17 серпня писали, що «… глава Ісламського Центру Японії, який здійснює поїздку по Росії, зазначив, що він дуже щасливий опинитися в Сибіру, на батьківщині Абдурашида Ібрагімова, першого муфтія Японії і взяв участь у відкритті мечеті в с. Новокаішкуль Ярковського району Тюменської області. Гість з Японії очолив колективний намаз в новій мечеті, − повідомляло, зокрема, видання IslamRF.

Сьогодні в соцмережах з’явилося проілюстроване фотографією повідомлення, що шейх, який знаходиться в лікарні в Москві, почувається добре. Користувач ingushetiya06 написав:

— Альхамдуліллях! Учень шейха сказав, що він почувається добре і передає найкращі побажання.

Тим часом у соціальних мережах закликають молитися за японського шейха:

— Просимо всіх здійснити дуа за шейха НімутаЛлах ефенді, проповідника в Японії. Через проблеми з серцем він знаходиться в лікарні. Йому близько ста років. Тисячі людей, якщо і не мільйони, через нього прийняли Іслам в Японії,− пишуть користувачі Фейсбук.
 

ВІДЕО архів: 2012 р. Муфтій Японії Нігматулла Халіл Ібрагім в Дагестані
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.