Т. Рамадан порівнює стереотипи європейців щодо мусульман із забобонами антисемітів

Відомому голівудському режисерові Мустафі аль-Аккаду посмертно буде вручений приз за внесок у мусульманський кінематограф
Т. Рамадан порівнює стереотипи європейців щодо мусульман із забобонами антисемітів
07.06.2007
Оцініть статтю: 
(160 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Наприкінці травня в Римі з ініціативи мера цього міста Вальтера Вельтроні пройшла конференція, присвячена перспективам Ісламу в Європі. У ній взяли участь видні мусульманські інтелектуали та вчені, пише Іслам.ру з посиланням на «НГ-Релігії».

У своєму виступі Тарик Рамадан порівняв стереотипи європейців відносно мусульман із забобонами антисемітів, які вважають, що в євреїв є таємна міжнародна організація, що вони думають одне, а говорять інше, що вони непомітно проникають у надра суспільства і намагаються таємно ним управляти.

Разом з тим, Рамадан порекомендував проживаючим у Європі мусульманам стати «справжніми європейцями» і неухильно дотримуватися законів країн проживання. Ісламських богословів же він призвав інтерпретувати сури Корана і хадиси у світлі сучасних соціальних умов, культурних і етичних категорій. Цей процес відновлення повинен зробити Іслам сумісним з європейською культурою в дусі взаємного визнання.

Тарик Рамадан - професор, викладач низки західних університетів. Деякий час він входив до складу консультативної групи із проблем екстремізму у Великобританії, створеної прем'єр-міністром Об'єднаного королівства Тоні Блером. Вчений названий журналом «Time» одним із 100 найбільш впливових мислителів сучасності.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.