Улеми Алжиру винесли антитерористичну фатву

Улеми Алжиру винесли антитерористичну фатву
28.04.2007
Оцініть статтю: 
(62 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Фатву (богословсько-правовий висновок) з осудом насильницьких акцій за участю терористів-смертників видали напередодні міністерство у справах релігії й вакуфів та мусульманські богослови Алжирської Республіки. Як повідомляє ІТАР-ТАРС із посиланням на місцеву пресу, в документі вказується, що подібні агресивні дії \"суперечать приписам Ісламу\". \"Іслам, - говориться у фатві, - релігія терпимості й толерантності, миру і стабільності\".

Для роз\'яснення цих гуманних ідей серед населення, особливо в алжирських глибинках, мобілізовані всі імами. Вони прочитають у мечетях проповіді й ознайомлять парафіян з фатвою. У ній міститься попередження про неприпустимість \"заборонених і гріховних вчинків, до яких відноситься самознищення людини\".

Фатва стане важливим відправним пунктом для роботи серед мусульман у ході розгорнутої зараз у країні кампанії з виборів до парламенту, які відбудуться 17 травня. Одним з головних гасел на них стало перетворення в життя схваленої на загальному референдумі в 2005 році Хартії за мир і національне примирення. Вона покликана покласти кінець багаторічній громадянській війні, що почалася в 1992 р. після того, як військова хунта скинула перемігший на виборах Ісламський фронт порятунку.

Релігійний припис став своєрідною відповіддю на вчинені 11 квітня в місті Алжирі криваві теракти, у результаті яких загинуло 33 чоловік і понад 200 одержали поранення. Відповідальність за ці злодіяння взяла на себе міфічна Аль-Каїда.

Однак, на думку аналітиків, можливо, за недавніми вибухами стоять сили, не зацікавлені в процесі загальнонаціонального примирення, у результаті якого проісламська опозиція буде інтегрована в політичний процес.

За матеріалами Іслам.ру

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.