В Дамаску відбудеться конференція з проблем мусульманського світу

В Дамаску відбудеться конференція з проблем мусульманського світу
17.04.2007
Оцініть статтю: 
(88 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Дамаск, 17 квітня. Понад 350 журналістів, аналітиків та публіцистів з різних країн світу візьмуть участь у міжнародній конференції з проблем арабського та мусульманського світу та їхнього висвітлення у світових і регіональних ЗМІ, котра пройде в Дамаску з 30 квітня по 3 травня під патронажем президента Сирії Башара Асада, повідомляє РІА Новини.

Як розповів у понеділок на прес-конференції міністр інформації Сирії Мохсен Біляль, «це буде неформальна зустріч для зближення позицій, наведення мостів та обміну думками серед публіцистів, академіків, журналістів з багатьох країн, від Малайзії до Аргентини, з таких важливих для стабільності всього світу тем, як близькосхідний мирний процес, палестинська проблема, чим відрізняється право народів на опір окупації їхніх земель від тероризму».

За його словами, вперше аналогічна зустріч була проведена в Тегерані в 2002 році під головуванням президента цієї країни на той момент Мохаммеда Хатамі, потім в 2003 році естафету перейняв Бейрут, і тепер подібний форум збирається прийняти в себе Дамаск.

Міністр не приховував, що одна з основних цілей цієї конференції - не дозволити повернути в небуття близькосхідні проблеми, ключова з яких - палестинська, і почати їхнє обговорення під іншим кутом, ніж це висвітлюється в західних та ізраїльських ЗМІ. «Про палестинську проблему, що є центральною для всього арабського та мусульманського світу, потрібно говорити, нагадати ті міжнародні резолюції, на яких базується її розв’язання, з\'ясувати, чи дійсно арабські країни не хочуть миру, як стверджує Ізраїль, чи ситуація трохи інша», - додав Біляль.

Він відзначив, що Сирія вправі прийняти в себе такий великий міжнародний форум, оскільки ця країна відіграє вагому роль у регіоні, цілком задіяна в його проблемах, приймаючи на своїй території безліч біженців з Іраку, Палестини, націлена та працює заради встановлення постійного, спільного й справедливого миру на Близькому Сході.

Організатори розраховують приділити значну увагу на конференції проблемі звільнення окупованих Ізраїлем в 1967 році сирійських Голанських висот, прийнявши навіть документ під назвою «Заклик з Голан». У зв\'язку з цим міністр підкреслив, що «Сирія ні з ким не веде таємних переговорів заради звільнення Голан, тільки гласно - на конференціях, міжнародних зустрічах та офіційними дипломатичними способами демонструє своє бажання відновити мирний процес».

За матеріалами Благовіст-Інфо

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.