В Німеччині громадське телебачення розпочало трансляцію ісламських проповідей

27.04.2007
Оцініть статтю: 
(128 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Німецьке громадське телебачення запустило нову серію програм ісламських проповідей на додаток до існуючих передач для християн та іудеїв. Програма зустріла критику з боку консервативних політиків, але була схвалена релігійними лідерами країни, повідомляє видання SPIEGEL Online.

Передачі, які показують християнські та іудейські міні-проповіді, відомі під назвою «Думка дня». Вони довгий час виходять на телеекрани Німеччини та інших країн. Зараз німецьке громадське телебачення розпочало показ ісламської версії програми.

Телеканал Südwestrundfunk (SWR), що віщає на південно-західні землі Баден-Врюттемберг і Рінеланд-Палатінате, вперше показав ісламську проповідь минулої п\'ятниці.

Проповідь німецькою мовою буде виходити кожну першу п\'ятницю місяця.

Теми проповідей будуть узгоджуватися групою із чотирьох ісламських вчених. Як автори для телеканала вже працюють Аіман Мацієк (Aiman Mazyek), генеральний секретар Центральної Ради мусульман, та імам з Манхайма Бекир Альбога (Bekir Alboga).

П\'ятничні проповіді будуть розміщуватися на веб-сайті телеканала у вигляді аудіо-файлів і транскриптів. На даний час не планується трансляція цих передач по радіо або телебаченню.

Під час першої проповіді, що вийшла он-лайн у четвер ввечері, Мазієк говорив про якість милосердя в ісламі. «Чи слід нам прагнути бути милосердними навіть в екстремальних випадках?», запитав він. «Це вкрай складне запитання, і майже нерозв’язна проблема, особливо для жертв ненависті та руйнувань». Він сказав, що це добре ілюструють триваючі в Німеччині дебати про звільнення з в\'язниці обвинувачених членів лівого Угруповання Червоної Армії.

«Ми хочемо внести скромний вклад в інтеграцію мусульман у німецьке суспільство», - сказав Йоханнес Вайс (Johannes Weiss), глава департаменту релігійного віщання SWR.

Він пояснив, що немецькомовні проповіді призначені не тільки для 600 тисяч мусульман, проживаючих у зоні віщання каналу, але й для немусульман, які можуть, таким чином, довідатися більше про іслам.

Втім, поява в Інтернеті німецьких ісламських проповідей була неоднозначно сприйнята політиками. «Німеччина не має потреби в телевізійній мечеті», - сказав Маркус Седер (Markus Soder) з консервативної баварської партії Християнський Громадський Союз.

Вайс повідомив, що реакція на нову програму була надзвичайно позитивна, особливо оцінили ідею представники християнських церков Німеччини.

Друге громадське телебачення Німеччини, ZDF, також планує регулярний вихід мусульманської релігійної передачі цього року.

Нова послуга відображає зростаючу самосвідомість і суспільну активність німецької мусульманської громади. Чотири основні ісламські організації Німеччини недавно сформували єдину групу під назвою Координаційна Рада Мусульман, покликану представляти їхні інтереси перед державою.

За матеріалами Іслам для всіх

Додатково читайте:

Німецькі мусульмани об\'єдналися в єдину організацію

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.