ЮНЕСКО закликає зупинити розкопки поблизу Аль-Акси

ЮНЕСКО закликає зупинити розкопки поблизу Аль-Акси
16.03.2007
Оцініть статтю: 
(280 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Культурне агентство ООН призиває «Ізраїль» зупинити спричинивші протести розкопки поблизу мечеті Аль-Акса, третьої святині ісламу, повідомили офіційні особи.

«Від уряду «Ізраїлю» повинні зажадати негайно припинити археологічні розкопки», - сказали офіційні особи, близькі до ЮНЕСКО.

Співробітники розташованого в Парижі агентства ООН переконані, що проведені розкопки є «достатніми для оцінки умов будівництва пішохідного моста».

6 лютого ізраїльські бульдозери почали руйнування дерев\'яного мосту, що веде до воріт Аль-Магриба, одних із 14 воріт мечеті Аль-Акса.

Розкопки викликали люті протести, як на окупованих палестинських землях, так і у всьому мусульманському світі.

«Ізраїль» заперечує, що роботи становлять загрозу для святині. Однак палестинці і мусульмани наполягають на тому, що розкопки є частиною плану із зруйнування фундаменту мечеті.

На фотографіях, зроблених арабським членом Кнесету Аббасом Закуром, видно дві мусульманські молитовні, виявлені в процесі розкопок, а також прилягаючу до них стіну, що може свідчити про існування нині зруйнованої мечеті.

Член ізраїльського парламенту звинуватив владу в спробах приховати знайдений михраб, закривши його дошками.

Мечеть Аль-Акса є першою мусульманською киблою (напрямок, у якому віруючі відправляють молитви) і третьою святинею після Кааби в Мецці і мечеті Пророка Мухаммеда в Медині.

Її значення було посилено тим, що саме сюди був перенесений з Мекки, а потім вознесенський, пророк Мухаммед (мир йому і благословення Аллаха).

Представники ЮНЕСКО вважають, що ізраїльським роботам бракує «чіткого плану, визначаючого границі діяльності», в результаті чого проводяться «масштабні та зайві розкопки».

Вони роблять висновок, що «Ізраїль» повинен розробити новий план робіт у співробітництві із владою Йорданії і палестинським Управлінням вакфів, під контролем яких перебувають святі місця Аль-Кудса.

ЮНЕСКО наполягає, що у випадку продовження робіт, вони повинні проводитися під міжнародним контролем.

ЮНЕСКО і Туреччина вже надіслали археологів для спостереження за розкопками.

Культурне агентство ООН зараховує Аль-Кудс (окупований Східний Єрусалим) до культурно-історичних пам\'ятників світового значення.

Ізраїль захопив і окупував Аль-Кудс в результаті шестиденної війни 1967, і анексував його всупереч волі міжнародного співтовариства і резолюціям ООН.

Підтримувані судовими розпорядженнями і щедрими пожертвуваннями, ультра-націоналістичні єврейські угрупування продовжують виживати місцевих палестинців із їх будинків на території Аль-Кудсу та передавати їхнє майно єврейським поселенцям.

За матеріалами сайту \"Іслам для всіх\".

Додатково читайте:

Шукали «храм Соломона», а знайшли мечеть

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.