Західна зброя душить «арабську весну»

1
Сполучені Штати, Росія та ЄС є головними постачальниками зброї арабським режимам, що застосовують її проти демонстрантів, які домагаються реформ
20.10.2011
Оцініть статтю: 
(391 оцінка)
Теги: 
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Лондонська правозахисна організація звинуватила світові держави в постачанні зброї, яка використовується арабськими режимами для придушення протестів прихильників демократії.

«Уряди, які зараз заявляють про солідарність із народами Близького Сходу та Північної Африки, це ті ж самі уряди, що до недавнього часу постачали зброю, кулі, армійське і поліцейське обладнання, що використовується для вбивства, каліцтв і сваволі щодо тисяч мирних демонстрантів» , - сказала дослідниця «Міжнародної амністії» Хелен Хьюджес (Helen Hughes).

У новій доповіді, опублікованій правозахисною організацією в середу, йдеться про те, що Сполучені Штати, Росія та ЄС є головними постачальниками зброї арабським режимам, що застосовують її проти демонстрантів, які домагаються реформ.

«Ці відкриття свідчать про повну неспроможність існуючих заходів контролю над експортом озброєнь ... і вказують на необхідність прийняття ефективного глобального Договору про торгівлю зброєю, який би повністю враховував необхідність відстоювати права людини», - сказала вона.

У ході підготовки доповіді експерти вивчили поставки зброї в Бахрейн, Єгипет, Лівію, Сирію та Ємен за період з 2005 року.

Вони повідомляють, що Австрія, Бельгія, Великобританія, Болгарія, Чехія, Франція, Німеччина, Італія, Росія і США є головними постачальниками зброї у ці п'ять країн.

«Амністія» повідомляє, що Росія, залишається найбільшим постачальником зброї до Сирії, на яку припадає 10% російського збройного експорту.

Організація також назвала десять країн, які мали ліцензії на продаж зброї лівійському режиму Каддафі з 2005 року: це Великобританія, Франція, Бельгія, Німеччина, Італія, Росія та Іспанія.

Контроль

Закликавши до перегляду договору про торгівлю зброєю, «Амністія» стверджує, що існуючі заходи з контролю за експортом зброї не змогли запобігти передачі зброї в останні роки.

Ембарго на постачання зброї зазвичай оголошуються занадто пізно, коли ситуація з правами людини вже досягає кризової позначки, каже Хьюджес.

«Амністія» вказує на необхідність прийняття цілеспрямованого міжнародного договору, що регулює торгівлю зброєю, щоб не допустити її постачання в країни, де її можуть застосувати проти власного народу.

Правозахисники також закликали провести в новому руслі обговорення Договору про торгівлю зброєю, яке має відновитися в ООН в лютому майбутнього року.

«Амністія» застерігає, якщо найбільші експортери зброї продовжуватимуть застосовувати в цьому питанні виключно діловий підхід, це не лише поставить під загрозу життя і права людей на Близькому Сході і в Північній Африці, але й підірве глобальну безпеку.

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

Українка загинула від рук сирійських силовиків

США проводить таємні операції у Ємені

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.