Кримські татари — постійна мішень утисків російської влади, — Amnesty International

Кримські татари — постійна мішень утисків російської влади, —  Amnesty International
Amnesty International: Права кримських татар мають бути захищені!
17.08.2021
Оцініть статтю: 
(117 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Українське відділення правозахисної організації Amnesty International нагадує, що кримські татари постійно стають мішенню утисків російської влади. 

Про це сказано в заяві організації в соцмережах, зокрема в Телеграмі та Інстаграмі.

«Після незаконної анексії Кримського півострова Російською Федерацією кримські татари постійно стають мішенню утисків де-факто влади. Кримськотатарських правозахисників та активістів судять за сфабрикованими обвинуваченнями в „екстремізмі“ чи „тероризмі“. І сьогодні ми закликаємо вас виявити свою солідарність із тими, чиї права на власну етнічність, культуру, мову, релігію намагаються обмежити», — закликає Amnesty International.

Правозахисники також нагадують про долю Еміра Усеїна Куку та Сервера Мустафаєва, засуджених окупантами до тривалих термінів позбавлення волі за надуманими звинуваченнями:

«Емір-Усеїн Куку, кримськотатарський правозахисник. Після окупації Криму почав документувати порушення прав людини. 11 лютого 2016 року в його будинку в Кореїзі відбувся обшук, а самого Куку затримали. У листопаді 2019 року його засудили до 12 років суворого режиму за сфабрикованими обвинуваченнями в тероризмі — підтримайте Еміра-Усеїна листом солідарности.  Сервер Мустафаєв — засновник і координатор низового громадського руху «Крымская солидарность» в окупованому Росією Криму. 21 травня 2018 року в будинку Мустафаєва в Бахчисараї члени російської Служби безпеки провели обшук. Доказом начебто „терористичної“ діяльности Мустафаєва було його питання під час відкритої лекції, чи можна одночасно любити людину та ненавидіти її вчинки. У вересні 2020 Сервера засудили до 14 років суворого режиму.

Нагадаємо, в Міжнародний день корінних народів у Києві відбувся відкритий показ документального фільму  «Самоповернення в Крим» і дискусія про корінні народи в Україні.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.