Amnesty International закликає звільнити політв’язня Еміра-Усеїна Куку

Архів. Емір-Усеін  Куку з дітьми до свого затримання окупантами
Архів. Емір-Усеін Куку з дітьми до свого затримання окупантами
14.05.2020
Оцініть статтю: 
(120 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International закликає звільнити фігуранта ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» Еміра-Усеїна Куку й усіх в’язнів совісті, які наразі перебувають у зоні підвищеного ризику через пандемію COVID-19.

Про це повідомляється на сайті організації.

«У той час, як небезпечний вірус поширюється світом, є ймовірність, що в’язниці стануть небезпечними осередками COVID-19, — заявив Сауро Скарпеллі, заступник директора з кампаній Amnesty International. — Зараз як ніколи важливо, щоб держави вжили термінових заходів для захисту всіх тих, хто перебуває за ґратами, зокрема шляхом звільнення всіх осіб, яких утримують за мирну реалізацію своїх прав».

Як підкреслюють в Amnesty International, в’язні совісті не вчинили ніякого злочину, і все ж їх продовжують утримувати в умовах, які зараз стають усе більш небезпечними. Переповненість і відсутність санітарних умов у багатьох в’язницях світу унеможливлюють вжиття ув’язненими превентивних заходів проти цієї хвороби, а їх необґрунтоване затримання є причиною зростання рівня ризику для цих осіб.

Справа Еміра-Усеїна Куку — серед знакових справ, якими займається Amnesty International.

Емір-Усеїн Куку — кримський татарин, мусульманин, який після окупації Російською Федерацією Кримського півострова почав документувати порушення прав людини (зокрема насильницькі зникнення) і допомагати тим, хто зазнав переслідувань.

Його утримують у в’язниці з лютого 2016 року, за тисячі кілометрів від дружини і дітей.

12 листопада російський військовий суд визнав винними за сфабрикованими звинуваченнями у тероризмі Еміра-Усеїна Куку, Вадима Сірука, Мусліма Алієва, Енвера Бекірова, Арсена Джеппарова і Рефата Алімова, звинувативши їх в участі у забороненій на території Російської Федерації організації «Хізб ут-Тахрір». Чоловікам інкримінували статтю 205.5 Кримінального Кодексу РФ («організація діяльності терористичної організації і участь у ній»), ст. 278 КК РФ («Насильницьке захоплення влади або насильницьке утримання влади»).

11 жовтня в Південному окружному військовому суді Ростові-на-Дону під час дебатів прокурор висловив вимогу про позбавлення волі для фігурантів ялтинської справи «Хізб ут-Тахрір» від 13 до 20 років.

12 листопада Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону оголосив вирок. Мусліма Алієва і Енвера Бекірова засудили до 19 і 18 років колонії суворого режиму, Еміра-Усеїна Куку і Вадима Сірука — до 12 років, Рефата Алімова — до 8, Арсена Джеппарова — до 7. Усіх шістьох Amnesty International вважає в’язнями совісті.

Організація закликає звільнити 150 осіб, зокрема й Еміра-Усеїна Куку, затриманих у різних частинах світу винятково за мирну реалізацію своїх прав людини.

Окрім звільнення в’язнів совісті, Amnesty International закликає уряди вжити заходів щодо стримування поширення коронавірусної інфекції, зокрема шляхом розвантаження в’язниць.

Владі необхідно розглянути справи осіб, які перебувають у попередньому ув’язненні, а також дітей, і розглянути питання про дострокове, тимчасове або умовне звільнення осіб, що піддаються особливому ризику, таких як літні люди й особи з супутніми захворюваннями.

Організація також закликає уряди забезпечити належне медичне обслуговування для людей, що залишаються у в’язницях, яке задовольняло б індивідуальні потреби кожної людини й гарантувало б максимально можливий захист від поширення COVID-19.

З моменту свого заснування (1961 рік) організація Amnesty International проводила кампанії на підтримку тисяч в’язнів совісті — людей, які були довільно затримані через ретельне сповідування власних переконань або через їхню ідентичність.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.