Не вірю в ісламський слід, - американський політолог про версію вбивства Нємцова

Представник Центру стратегічних досліджень, політолог і аналітик Стівен Бланк
10.03.2015
Оцініть статтю: 
(478 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.
Російські ЗМІ повідомляють, що причиною вбивства Бориса Нємцова могли стати висловлювання політика про іслам після розстрілу співробітників французького сатиричного видання «Шарлі Ебдо». Російська служба «Голосу Америки» попросила представника Центру стратегічних досліджень, політолога й аналітика Стівена Бланка прокоментувати цю версію.

«Я думаю, що припущення про ісламський слід у справі щодо вбивства Нємцова - повний нонсенс, - сказав аналітик. - Я ні на хвилину не можу повірити в цю версію. Чеченці, може бути, і вбили Нємцова, але не через його позицію щодо ісламу, а тому, що його усунення було замовлено зверху, замовлено Путіним. До того ж, Путін ще й дає Кадирову медаль. Таким кроком він демонструє Заходу свою повну зневагу... Вбивши Нємцова, вони розправилися зі своїм опонентом, який збирався оприлюднити інформацію про те, скільки російських солдатів гине зараз в Україні. Він був дуже помітною політичною фігурою, навіть якщо зараз він не вважався головним лідером опозиції», - зазначив Бланк, який вбачає у вбивстві Нємцова багато особистого для Путіна.

«Путін просто ненавидів Нємцова. Нємцов був усім, чим не є Путін. Нємцов - сильний, мужній, мав успіх у жінок. У нього були відкриті погляди, він не любив теорію змови. Саме тому Путін його ненавидів і в якийсь момент просто перестав виносити. І, звичайно ж, російський президент не міг допустити, щоб була оприлюднена інформація про те, скільки росіян зараз гине у війні в Україні», - заявив американський політолог.

Нагадаємо, як ми повідомляли раніше, офіційну версію російського слідства про те, що Нємцов був застрелений чеченцем Дадаєвим нібито за негативні висловлювання про іслам, розкритикував російський політик, голова регіонального відділення партії «РПР-ПАРНАС» в Москві, один з творців і член Бюро Федеральної політради ОДР «Солідарність», член Координаційної Ради опозиції Ілля Яшин.

Він підкреслив, що його партійний соратник Нємцов відрізнявся толерантністю та релігійною терпимістю і ніколи не говорив поганого про іслам, навіть критикуючи дії терористів, які розстріляли редакцію «Шарлі Ебдо» в Парижі.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.