23 серпня громадяни України приймали вітання від президента, духовних осіб і лідерів громадських думок

24.08.2020
Оцініть статтю: 
(148 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

23 серпня українці приймали вітання від президента, духовних осіб і лідерів громадських думок.

Першим до співвітчизників звернувся Президент України Володимир Зеленський, записавши відеопривітання разом із відомими українцями, лідерами думок і представниками суспільства. Про значення й цінність державного прапора для кожного громадянина президент говорив разом із першим заступником міністра закордонних справ Еміне Джепаровою, підполковником ССО ЗСУ Сергієм Шевчуком, генералом НП Андрієм Крищенком, лікарем-анестезіологом Анастасією Моренко, олімпійською чемпіонкою Лілією Подкопаєвою, співачкою Русланою. Думки юного покоління висловив підліток Тимур Шаманов.

— Наш прапор символізує мирне блакитне небо й золоту родючу землю. І сьогодні ми робимо все, щоб рідна земля була всіяна не снарядами, мінами й кулями, а чорнобривцями, волошками й мальвами. Щоб на нашій землі настав довгоочікуваний мир. Щоб український прапор майорів і на Донбасі, і в Криму. Щоб під цим прапором наша Україна жила і процвітала ще не одну тисячу років, — підкреслив президент.

Зеленський закликав українців вивішувати прапори зі своїх вікон, а також поділитися в інтернеті власними історіями про синьо-жовтий прапор.

Перша заступниця голови МЗС України Еміне Джеппарова розповіла про те, що означає для неї прапор України:

— У моєму житті синьо-жовтий прапор прикрашав усі головні події. З ним у Криму я провела 2014 рік. Під ним пройшли всі мітинги опору окупації. Його по-варварськи зірвали з усіх адмінбудівель. До останнього український прапор захищали, не дозволяючи зняти з будівлі Меджлісу кримськотатарського народу в Сімферополі. А Володимиру Балуху помстилися в’язницею через прапор на даху. Цей прапор справді став символом свободи. Він обов'язково знову майорітиме в українському Криму. А прапор, який вивезла з Криму, я поверну додому.

Зі знаменною датою співвітчизників привітав і духовний лідер українських послідовників Ісламу — муфтій ДУМУ «Умма» шейх Саід Ісмагілов:

«Шановні українці! Від імені мусульман України вітаю вас із Днем Державного прапора! Прапор — один із символів державности. Він уособлює країну, її історію, народ, його культуру й душу. Наш прапор надзвичайно яскравий і красивий, не просяклий імперськістю, кольором крови. Наш прапор надзвичайно життєрадісний і позитивний, як і менталітет українців — людей щирих, працьовитих, гостинних. Шість років тому українці мусили почати збройний захист від ворога, що намагається знищити нашу державність і зробити з українців якихось чи «малоросів», чи «новоросів». Ненависники України рвали наші прапори, бо за жодних обставин не ви́знають за нами права на незалежне майбутнє, на свої державні символи. Безліч людей зберігали українські прапори в окупації, виходили з ними на акції непокори агресору, билися під ними на фронті. Тепер ворог добре знає, що українці ще й воїни, і що знищити нас не вийде. Ми звільнимо наші окуповані Крим і Донбас, і над усіма адміністративними будівлями, площами й підприємствами здійметься наш прапор — символ української державності».

З Днем державного прапора співвітчизників і представників української діаспори за кордоном привітало зовнішньополітичне відомство. У розміщеному в соцмережах зверненні МЗС підкреслено, що цього дня, як і завжди, синьо-жовтий прапор майорить у кожного українського посольства, консульства та представництва при міжнародних організаціях у різних країнах, і українська дипломатія працює над розширенням списку цих країн:

«Разом із міжнародними партнерами ми також щоденно працюємо над нашою головною метою: український прапор має повернутись до українського Криму та українського Донбасу. І він обов'язково повернеться. З Днем Державного Прапора, Україно та світове українство!»

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.