26 лютого - День Опору Криму російській окупації

26 лютого - День Опору Криму російській окупації
Крим Реалії: Архів. 26.02.2014 р., мітинг під Верховною Радою Автономної Республіки Крим
27.02.2019
Оцініть статтю: 
(352 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

26 лютого — День опору Криму російській окупації, святкування якого започатковано у 2016 році, вперше з моменту окупації Криму Росією. Таким чином Верховна Рада України вшанувала мужність і патріотизм кримських татар, які 26 лютого 2014 року з ініціативи Меджлісу делегували 15 тисяч представників свого народу під стіни парламенту Криму на підтримку територіальної цілісності України.

У цей день розпочинає роботу Міжнародний форум «Крим — це Україна: 5 років опору». У заході візьмуть участь президент України Петро Порошенко і спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер.

Крім того, у «Мистецькому Арсеналі» відкриється культурологічна виставка «Дивовижні історії Криму». Цей спільний проект організували Національний культурно-мистецький музейний комплекс «Мистецький Арсенал» і культурно-мистецький центр «Кримський Дім» за підтримки міністерства інформаційної політики України і міністерства культури України.

Завдяки експонатам виставки, наданим 15 українськими музеями і приватними колекціонерами, відвідувачі заходу дізнаються про переплетіння культур народів, що з прадавніх часів населяли півострів, зокрема, вдосконалять свої знання про корінний народ Криму — кримських татар, а також дізнаються, як формувалася людність на цій території.

У коментарі до відеоанонсу цієї події виконавчий директор «Кримського Дому» Алім Алієв обіцяє, що ця виставка не залишить відвідувачів без яскравих вражень: «Друзі, чи готові ви почути, побачити і відчути дивовижні історії Криму? Уже з 26 лютого стартує величезний спільний проект „Мистецького Арсеналу“ і „Кримського Дому“. Таке відбуватиметься вперше! Це буде круто!»

«Цей день є символічним для багатьох тих, хто мешкав або мешкає у Криму, — ділиться думками перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джаппарова на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук. — У цей день нам здавалося, що ми відстояли Україну в Криму. Саме у цей день окупант побачив, що буде неможливо створити міф про «всеосяжну любов до Росії». Цей день змінив хід історії Криму і змусив [окупантів] перейти до силового сценарію захоплення. Цей день — день Опору, який досі триває. Усі 5 років попри надзвичайні спроби змусити всіх у Криму мовчати й імітувати «дружбу народов» і «щастя» від російської дійсності».

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію й анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.