8 липня Україна відзначає День родини

8 липня Україна відзначає День родини
Український День родини — відносно молоде свято, яке відзначається з 2012 року щорічно 8 липня
8 липня Україна відзначає День родини
Український День родини — відносно молоде свято, яке відзначається з 2012 року щорічно 8 липня
8 липня Україна відзначає День родини
Український День родини — відносно молоде свято, яке відзначається з 2012 року щорічно 8 липня
8 липня Україна відзначає День родини
8 липня Україна відзначає День родини
8 липня Україна відзначає День родини
08.07.2016
Оцініть статтю: 
(513 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Український День родини — відносно молоде свято, яке відзначається з 2012 року щорічно 8 липня.

Мусульмани, яких чимало серед громадян України, з великою відповідальністю і повагою ставляться до сім’ї, родини і шлюбу. Заохочуване Ісламом зміцнення родинних зв’язків та основ сім’ї є найважливішою умовою стабільності умми та її самовідтворювання. Шлюб в Ісламі розглядається як природний зв’язок між чоловіком і жінкою. Дійсно, Аллаг (субханаху ва Тааля) в Корані говорить:

«O, люди! Будьте відповідальні перед Богом вашим, Який справив вас від однієї-єдиної людини, І від нього Він справив дружину його, І від них обох відбулося багато людей; Бійтеся Аллага і того, з ким Він зв’язав вас взаємними правами; Не завершуйте родинних відносин» (Коран, 4:1).

Пророк Мухаммад, мир йому і благословення, описуючи схожість між чоловіком і жінкою, сказав: «Жінки і чоловіки — немов діти-двійнята».

В іншій сурі нам нагадують, що чоловіки і жінки існують не випадково, а їх природний потяг один до одного — не просто збіг. У Корані сказано, що Аллаг створив любов і взаємну прихильність у серцях подружньої пари як велике нагадування про Себе: «І серед Його знаків — те, Що Він створив для вас дружин зі свого ж оточення, Щоб ви знаходили в них любов і розраду, І посіяв між вами симпатію і прихильність… Істинно, в цьому Знак для людей мислячих» (Коран, 30:21).

З самих витоків Ісламу мусульман вчили, що шлюбні відносини — це джерело любові, співчуття і розуміння. Зокрема, у чоловіків заохочується уважне, добре ставлення до дружин. У Корані сказано: «Живіть зі своїми дружинами в мирі та злагоді, Бо якщо ви їх злюбили, Ви відвернетеся від джерела радості і насолоди, Наданого вам Аллагом». (Коран, 4:19). Пророк Мухаммад говорив: «Кращий з вас той, хто є зразковим для своєї сім’ї (дружини), як я є для своєї».

Тож запровадження в Україні окремої дати, яка б нагадала громадянам про значущість та важливість сім’ї, про потребу вибудовувати та підтримувати в родині теплі стосунки на ґрунті поваги, відповідальності та любові є потребою часу і не вступає в протиріччя з Посланням.

З нагоди цієї дати — Дня родини — Президент України Петро Порошенко звернувся з вітанням до співгромадян, в якому зазначив, що все найкраще, що є на землі, починається з сім’ї.

Вітання оприлюднено на офіційному сайті Глави Держави:

— «З родини йде життя людини» — говорить народна мудрість. Сім’я — джерело любові, добра, поваги, взаємодопомоги та збереження кращих традицій людських взаємин. Саме у сімейному колі ми формуємося як особистості, збагачуємося скарбами попередніх поколінь, переймаємо духовний спадок, щоб передати його своїм дітям. Мамина ласка, татусева мужність, бабусина доброта, дідусева мудрість, тепло хатнього затишку в колі рідних на все життя залишають глибокий слід у душі та серці кожної людини.

Як підкреслює український Президент, збереження сімейних традицій, виховання у дітей та молоді поваги до шлюбу, батьківства та материнства залишаються пріоритетними як для громадськості, так і для органів державної влади усіх рівнів.

— У складні часи російської агресії проти України сім’я не лише не втратила сакрального значення, а й набула ще більшої цінності. Останні два роки стали непростими випробуваннями для кожної української родини. Боротьба за незалежність, європейський вибір об’єднали нас у єдину велику, дружню родину, здатну дати належну відсіч ворогу. Ми схиляємо голови перед батьками, які виховали героїчних синів та доньок України, що стоять на захисті нашої Вітчизни. Щиро бажаю кожній родині міцного здоров’я, миру, добробуту та злагоди! — зичить Президент України.

Зауважимо, що в міжнародному співтоваристві День сім’ї засновано Генеральною Асамблеєю ООН ще в 1993 році і відзначається 15 травня.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.