Ахмед Закаєв: «Війна — це завжди погано. Але й мир за будь-яку ціну — не краще»

Ахмед Закаєв: «Війна — це завжди погано. Але й мир за будь-яку ціну — не краще»
Ахмед Закаєв — голова уряду Чеченської республіки Ічкерія в екзилі
23.03.2022
Оцініть статтю: 
(121 оцінка)
editor
Зображення користувача editor.

Триває повномасштабна війна України з Росією. Українська армія переважно відбиває атаки окупаційних військ. Десятки тисяч українців поповнили лави захисників Батьківщини. Влада каже про 100 тис. добровольців, що приєдналися до Територіальної оборони Збройних сил. До того всього, в Україні створено Інтернаціональний легіон — воювати в ньому проти Росії, крім громадян країн Західної Європи, Канади та США, виявили бажання представники чеченської діаспори. Голова уряду Чеченської республіки Ічкерія в екзилі Ахмед Закаєв заявив, що чеченські добровольці з Європи готові стати пліч-о-пліч з українськими воїнами проти Росії та так званих кадировців.

В інтерв'ю «Главкому» Закаєв розповів, у якому разі чеченці з Європи зможуть поповнити лави Інтернаціонального легіону, хто чи що може зупинити Путіна, і як Україні не програти свою Вітчизняну війну.

«Усі чеченці, що вважають себе вільними й готові віддати своє життя за свободу, за свободу свого народу, дуже добре пам’ятають слова першого президента Чеченської республіки Ічкерія Джохара Дудаєва. Він свого часу сказав: „Сонце свободи зійде над Україною і тоді ми разом станемо вільні“», — нагадав Ахмед Закаєв.

Також голова чеченського уряду у вигнанні, коментуючи рішення Путіна розпочати відкрите вторгнення в Україну, нагадав, що Всевишній карає людину, позбавляючи її розуму, як сказано в Корані:

«Здавалося б, Путін не самогубець, він не божевільний. Водночас він зробив те, що зробив… Всевишній забрав Путіну розум, щоб його покарати. У чеченців з’явився надзвичайно добрий шанс сприяти тому, щоб ця держава, РФ, яку ми знали до 24 лютого, перестала існувати в тому вигляді, як ми її знаємо. Це буде запорука свободи чеченців, українців та всіх інших, кого Путін досі тримає у своїх лещатах і не дає їм свободи. Це Білорусь, Казахстан та інші азійські республіки, що він їх змушує зберігати лояльність. Насправді це вдавана лояльність, що лопне як мильна булька. Процеси, що почнуться, призведуть до ослаблення Росії».

Ахмед Закаєв застеріг від спокуси заради миру піти на поступки Путіну:

«…Цю війну розпочали не ви, українці. Війна — це погано. Але й мир за будь-яку ціну — це не краще. Я кажу про ціну, що Путін вимагає заплатити за мир. Якщо ви сьогодні не піддастеся його тиску, ви маєте чудову можливість позбутися Путіна й путінізму раз і назавжди. Річ у тім, що ви маєте чітко розуміти ситуацію. Персоніфікувати проблему лише Путіним неправильно. Путін — це персоніфіковане зло цілої Російської імперії та російського суспільства. Путін запитаний цим суспільством. Не стане Путіна, якщо Росія збережеться в тих межах і в тому форматі, що в ньому тепер є, все триватиме. Тепер українці та світ мають шанс зробити Росію правовою державою, змінивши формат нинішньої влади».

Повний текст інтерв’ю читайте тут.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.