Аккерманську фортецю можуть внести до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

24.04.2018
Оцініть статтю: 
(202 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

В Одеській області розпочато підготовку заявки на внесення Білгород-Дністровської фортеці до Попереднього списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Це забезпечить охорону, збереження пам’ятки, інтеграцію до світової туристичної мережі, а також дозволить занести її у всесвітній каталог.

Про це під час апаратної наради в Одеській обласній державній адміністрації повідомив очільник Одеської області Максим Степанов:

— Вже укладено договір про підготовку заявки на внесення Білгород-Дністровської фортеці до Попереднього списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Ми розпочали розробку необхідних документів.

Як зазначається, підготовку документів профінансують за рахунок коштів обласної Програми розвитку туризму та курортів в Одеській області на 2017–2020 роки.

Крім цього, у березні окремий проект створення та просування комплексного туристичного продукту міста Білгород-Дністровський визнали переможцем конкурсу з Програми підтримки секторальної політики Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. В рамках цього наступні етапи підготовки документів до внесення фортеці у Список ЮНЕСКО мають реалізувати з коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу.

У листопаді минулого року розпорядженням голови Одеської ОДА Максима Степанова було створено робочу групу із підготовки пропозицій та проектів документів щодо внесення цієї пам’ятки архітектури до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Білгород-Дністровська (Аккерманська) фортеця — один з найпопулярніших туристичних об’єктів півдня України. Більшість істориків вважають засновниками фортеці генуезців, які прийшли в Причорномор’я у XIII столітті.

Нагадаємо, за словами відомого сходознавця Михайла Якубовича, Білгород-Дністровський, який тоді мав назву Аккерман («Біла фортеця»), входив до складу Османської імперії майже 400 років (з 1484 до 1812-ий). Тут народився Мухаммад аль-Аккірмані (тобто «Аккерманський») — один із найвидатніших ісламських мислителів XVIII століття, автор понад 60 наукових праць у галузі ісламського права, теології, філософії, арабської мови та навіть медицини.

Про історію виникнення Аккерману можна також дізнатися ще з однієї публікації на сайті «Іслам в Україні».

Довідково:

В Україні Список об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО налічує 7 найменувань. Це становить близько 0,65% від загальної кількості об’єктів Світової спадщини.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.