Багато рішень нашої влади не було спрямовано на захист кримчан, — правозахисник Ольга Скрипник

Керівник Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник
12.01.2016
Оцініть статтю: 
(268 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

2015 давав можливості прийняти рішення, які б поліпшили становище кримчан і створили механізми для захисту їх конституційних прав, але, на жаль, наша влада ними не скористалася. Про це заявила керівник Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник 11 січня в агентстві УНІАН на прес-конференції на тему: «Крим 2015: рік втрачених можливостей».

Під час заходу представники правозахисних та громадських організацій спробували підвести підсумки державної політики України щодо Криму.

— Багато в чому як законодавча, так і виконавча влада за 2015 рік сформувала підхід до Криму з погляду території, але не людей, — заявила Ольга Скрипник.

Правозахисниця звернула увагу на кілька рішень Кабінету Міністрів України, зокрема постанову № 1035, яка «повинна обмежувати вивезення і ввезення товарів з Криму, але призведе до суттєвого обмеження прав і свобод звичайних кримчан», а також створить дискримінаційну практику стосовно них та умови для корупції. Відзначимо, що вона ще не діє, але набуде чинності з 16 січня.

— Ця постанова вводить чіткий перелік дозволених продуктів харчування — всього близько 20 позицій. Все інше є забороненим до ввезення та вивезення. На практиці це призведе до того, що сам прикордонник на пропускному пункті буде вирішувати, що можна вам провезти до Криму, а що не можна. Знаючи ситуацію в Україні, можна стверджувати, що це буде, звичайно, корупційна схема, — зазначила Ольга Скрипник.

Крім того, постановою дозволено вивозити лише особисті речі, перелік яких дуже обмежений Цивільним кодексом. В результаті це «не дозволить кримчанину евакуюватися з території Криму і виїхати всією сім’єю на материкову Україну у випадку переслідувань».

Ольга Скрипник заявила, що Кримська правозахисна група підготувала огляд деяких рішень Кабінету Міністрів України, який буде виставлений на сайті групи. За її словами, аналіз документів показує, що всі рішення, прийняті Кабміном, були спрямовані на обмеження прав і свобод громадян України.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.