«Біблія в Корані» — чергова лекція циклу «Несподіваний іслам» відбудеться 6 листопада у Центрі Шептицького

«Біблія в Корані» — чергова лекція циклу «Несподіваний іслам» відбудеться 6 листопада у Центрі Шептицького
«Біблія в Корані» — чергова лекція циклу «Несподіваний іслам» відбудеться 6 листопада у Центрі Шептицького

Роман Назаренко, викладач Української академії лідерства, член Комісії у справах екуменізму Одеського та Кримського екзархатів, докторант Тілбурзького університету (Нідерланди), в рамках започаткованого ним у співпраці з Центром Шептицького, що діє при Українському католицькому університеті, циклу лекцій «Несподіваний іслам» чекає слухачів на чергову зустріч.

Лекція «Біблія у Корані», яка відбудеться 6 листопада о 18:30 у Львові в Парковій аудиторії Центру Шептицького, допоможе дізнатися про те, які таємниці життя Ісуса приховує Коран, хто спокусив Адама та чому різниться кількість дерев у раю в Біблії та Корані, ким насправді був Авраам/Ібрагім, що говорить Старий Завіт про нащадків Ізмаїла та чому християнам варто знати, що таке Курбан-байрам та ін.

Організатори запрошують всіх охочих на чергову лекцію з циклу «Несподіваний Іслам» і нагадують, що впродовж курсу можна буде дізнатися про значення таких термінів, як джагілія, халіфат, гіджра, джихад, шаріат, сунна, люди Писання, Курбан-байрам, аль-Ісра валь-Мірадж і багато-багато інших.

Нагадаємо, в першій лекції циклу «Несподіваний іслам», що мала назву «Іслам перед ісламом», йшлося про те, ким були мусульмани до приходу пророка та що таке «джагілія». Почули присутні й історію Мухаммада, який попри те, що не вмів ані писати, ані читати, змінив хід історії. Лектор дав відповідь на такі запитання — чи можуть християни молитися до Аллага та чи один Бог у них та мусульман? Хто такі «люди Писання», про яких говорить Коран? Якими є основи віри в ісламі? Йшлося й про міжрелігійний діалог ісламу та християнства, про Коран та Біблію, про арабський світ та політичні процеси, які в ньому відбуваються. Чому іслам асоціюють із тероризмом та яка роль ЗМІ, ІДІЛу та Боко Харам у цих процесах? Якою є роль жінки в мусульманській системі цінностей та чи різниться вона від християнської? Спробували й відповісти на запитання, кому належить Єрусалим та яке значення має місто, де перетинаються три релігії.

Квитки

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.