Чи назвуть Ан-178 на честь Амет-Хана Султана − залежить від кожного

У соцмережі Фейсбук було створено співтовариство Амет-Хан-178, в якому користувачів закликали активно підтримати варіант назви «Амет-Хан-178» на честь легендарного кримськотатарського льотчика Амет-Хана Султана

Лічені години залишилися до того, як будуть оголошені результати народного голосування за присвоєння імені новому українському близькомагістральному військово-транспортному турбореактивному літаку Ан-178.
У соцмережі Фейсбук було створено співтовариство Амет-Хан-178, в якому користувачів закликали активно підтримати варіант назви «Амет-Хан-178» на честь легендарного кримськотатарського льотчика Амет-Хана Султана.

Як раніше повідомляв «Іслам в Україні», 22 жовтня ДП «Антонов» оголосило народний конкурс на назву нового українського пасажирського літака Ан-178, який триватиме до 19 грудня поточного року.

У той же час Міністерство інформаційної політики України, Служба Уповноваженого Президента України у справах кримських татар та представництво Меджлісу кримськотатарського народу в Києві звернулися до керівництва ДП «Антонов» з проханням надати новому українському літаку Ан-178 ім’я двічі Героя Радянського Союзу, легендарного кримськотатарського льотчика Амет-Хана Султана, і, як заявляла радник міністра з питань інформаційної політики Криму Еміне Джеппар, тільки в перші два дні ініційована нею в соціальних мережах акція зі збору голосів на підтримку назви літака «Амет-Хан-178» зібрала більше тисячі голосів.

Еміне Джеппар також відзначила, що ім’я кримського героя Амет-Хана Султана, присвоєне українському літаку − це крок на підтримку жителів окупованого Криму і визнання героїчного вкладу кримських татар у загальну перемогу над агресором у Другій світовій війні.

− Кожен може вплинути на результат, адже конкурс народний. Проголосуйте разом з нами і дозвольте легендарному льотчику, двічі герою СРСР Амет-Хану Султану знову підкорити небо! − закликали у соцмережі Фейсбук організатори голосування.

Висловити свій голос «за» можна, лайкнувши сторінку у соцмережі Фейсбук «Амет-ХАН-178».

Нагадаємо, у травні 2015 року Верховна Рада України прийняла постанову, якою надала міжнародному аеропорту «Сімферополь» ім’я льотчика-винищувача Амет-Хана Султана. У цьому році відзначається 95-а річниця з дня його народження.

Також нагадаємо, що у листопаді в Об’єднаних Арабських Еміратах на Міжнародному аерокосмічному салоні «Dubai Air Show 2015» (один провідних міжнародних заходів презентації сучасної авіатехніки) Україна була представлена двома провідними вітчизняними компаніями − ДП «Антонов» та АТ «Мотор Січ», де і був представлений серед іншого новітній вітчизняний близькомагістральний військово-транспортний турбореактивний літак АН-178, який здійснив свій перший політ 7 травня цього року.

Літак, розроблений ДП «Антонов» на базі пасажирського Ан-158 (Ан-148-200), може сідати і злітати з будь-яких аеродромів, зокрема й з ґрунтовим покриттям, що робить його придатним і для оборони.

Відеоархів
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.