Кримськотатарська література має давню історію. Коріння її — в часах ще Золотої Орди, свого розквіту вона набула у Кримському ханстві і відродилася наприкінці XIX століття. Цьому сприяла творчість таких авторів та мислителів, як Ісмаїл Гаспринський, що заклав сучасні основи оповідання та роману в кримськотатарській літературі та всіляко сприяв новим кримськотатарським літераторам, зокрема й друкуючи їхні доробки в газеті «Терджиман». Початок ХХ століття також дав кримськотатарській літературі багато імен, наприклад, Номан Челебіджіхан, якого частіше згадують як першого муфтія мусульман Криму, Литви, Польщі та Білорусі, одного з організаторів першого Курултаю та першого голову Уряду проголошеної в 1917 році Кримської Народної Республіки. Він був видатним письменником та поетом, відомим також і як Челебі Челебієв, а слова його вірша «Ant etkenmen!» («Я присягнувся!») стали національним гімном кримських татар. Одним із засновників новітньої національної поезії вважається Ешреф Шем’ї-заде. Свій внесок у кримськотатарську літературну спадщину зробили і визначні поети Бекір Чобан-заде, Шевкі Бекторе, Абдулла Дерменджи, Абдулла Лятіф-заде, Амді Гірайбай.
На розвиток кримськотатарської літератури радянського післявоєнного періоду сильно вплинула депортація кримських татар. Таким чином було перервано літературну традицію, а сам факт існування кримськотатарського письменництва і найважливіших його авторів замовчувався в СРСР аж до 1970-х років.
Чи зазнала тим самим література кримських татар непоправних втрат? Чи попри всі утиски й спроби замовчати й знищити її за радянських часів все-таки вона вистояла? Чи існує сьогодні сучасна кримськотатарська література? Чи збереглася в творах сучасних авторів характерна традиційність культури ісламу, етики Корану, що завжди була притаманна творам кримських татар?
Поціновувачів літератури запрошують долучитися до дискусії «Що відбувається із сучасною кримськотатарською літературою?», що 2 червня відбудеться в рамках VІІI Міжнародного фестивалю «Книжковий арсенал-2018».
Організатор заходу — культурний центр «Кримський дім» — обіцяє насичене спілкування та обговорення зазначеної теми з головним редактором газети «Къырым» Бекіром Мамутом, програмним директором «Кримського дому», співавтором книги «Мустафа Джемілєв. Незламний» Алімом Алієвим, літературознавицею Джемілє Сулеймановою, письменником Мустафою Аметовим та виконавчим продюсером «UA: Крим», журналістом телеканалу ATR Османом Пашаєвим.
Початок об 11:00 в Мистецькому арсеналі, зал — «Футура».