Для випускників Криму в українських вишах передбачено квоту в понад 2600 місць

Для випускників Криму в українських вишах передбачено квоту в понад 2600 місць
© МОН: 13 липня 2017 року. Нарада в МОН з організації роботи освітніх центрів «Крим-Україна»
20.07.2017
Оцініть статтю: 
(459 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Цього року для вступників із Криму передбачено квоту в понад 2600 бюджетних місць — вони розподілені по 35 вищим навчальним закладам України. Про це йшлося під час наради з організації роботи освітніх центрів «Крим-Україна», що відбулася 13 липня у приміщенні МОН.

Квоти діють у тих вишах, на базі яких створено освітні центри. Через них абітурієнти з Криму можуть вступати до навчальних закладів без складання ЗНО: їм необхідно лише пройти державну підсумкову атестацію з двох предметів (українська мова, історія України) і скласти вступний іспит з одного предмета, визначеного ВНЗ, або творчий конкурс.

Як повідомляє офіційний сайт Міносвіти, майже 800 бюджетних місць для кримчан передбачені в тих вишах, на базі яких і торік працювали освітні центри. Загалом їх 12 і розміщені вони по всій Україні.

За словами директора департаменту вищої освіти МОН Олега Шарова, ще понад 1800 місць розподілені відповідно до закону, який гарантує квоти для вступників з Криму в усіх ВНЗ 4 визначених областей — Одеської, Херсонської, Миколаївської та Запорізької.

— Цей закон був ухвалений у червні цього року і вступив у силу лише на початку липня. Однак МОН уже створив усі необхідні умови, щоб він працював, й абітурієнти з Криму могли вступати на гарантовані місця держбюджету в зазначених чотирьох областях, — підкреслив Олег Шаров.

Найбільше бюджетних місць для кримчан передбачено у Львівській політехніці (338), Одеській юридичній академії (181), Одеському національному університеті ім. І. І. Мечникова (160), Запорізькому національному університеті (127), Херсонському державному університеті (127).

Окремо очільник департаменту наголосив, що вступники з Криму мають можливість вступити на бюджетні місця лише до 26 липня, при цьому вступні іспити вони повинні скласти до 23 липня. Адже саме в цей період відбуватиметься формування загального рейтингового списку. Потому зарахування проводитиметься на контрактну форму навчання.

— У такому випадку, якщо залишаться бюджетні місця, ми намагатимемося максимально переводити жителів тимчасово окупованих територій на них. Особливо, якщо це стосуватиметься природничих та математичних спеціальностей, адже вони є пріоритетними для підготовки фахівців для майбутньої економіки України, — відзначив Олег Шаров.

Нагадуємо, що вступники з Криму та непідконтрольної частини Донбасу можуть вступити до українських вишів за спрощеною системою через освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна». Вони працюють з 19 червня до 30 вересня. Для вступників з Донбасу в переміщених ВНЗ та вишах на території підконтрольної Україні частині Донецької та Луганської областей встановлені фіксовані обсяги державного замовлення для всіх спеціальностей та освітніх рівнів.

З докладнішою інформацією можна ознайомитися на сайті МОН у розділі «Для жителів Донбасу і Криму».

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.