Добрі справи краще здійснюються у співпраці

В останню п’ятницю року, що минає, в Ісламському культурному центрі міста Київ вимушеним переселенцям з Криму та Донбасу, а також іншим родинам, що потребують допомоги, в рамках акції «Тепла допомога» передавали гуманітарну допомогу, придбану на кошти благодійного фонду Muslimehelfen. Вона недарма носить таку назву, адже, крім душевного тепла, яке вклали послідовники Ісламу з Німеччини у збирання коштів для допомоги нашим співгромадянам, люди отримали речі, що забезпечать тепло й затишок в їх оселях: обігрівачі, набори постільної білизни, подушки та теплі ковдри.

Втім, не лише у столиці нужденні отримають подарунки — роздавання допомоги відбудеться і в інших ісламських культурних центрах ГС «Всеукраїнська асоціація «Альраід» по всій Україні. Про це повідомив муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов.

— Сьогодні (29 грудня — ред.) відбувається акція не лише в Києві, а й в інших містах України. Коли почалась окупація Криму і частини Луганської та Донецької областей (де проживає більшість українських мусульман), а з нею і переслідування, що призвело до переселення значної кількості мусульман на підконтрольну територію, першими надати допомогу переселенцям відгукнулися мусульмани Німеччини з благодійної організації Muslimehelfen, — розповів шейх Саід.

Як відзначив муфтій, голова фонду пан Ахмад фон Денфер приїхав в Україну задля того, щоб домовитись про організацію допомоги мусульманам. Втім, в колі уваги німецьких послідовників Ісламу не лише українські одновірці, їх допомога поширюється на багато країн світу:

— Мусульмани Німеччини збирають пожертви для того, аби допомагати одновірцям в різних країнах: в Африці, у Чечні тощо. Це, я думаю, дуже велика і добра справа, нехай Всевишній Аллаг винагородить всіх тих мусульман, що збирали ці кошти і передали їх сюди.

Також духовний лідер мусульман України висловив слова подяки і на адресу ІКЦ м. Києва та його активістам:

— Я дуже вдячний нашому Ісламському культурному центру, який працює над тим, щоб все це відбувалося. Нехай Всевишній Аллаг буде задоволений людьми, що доклали своїх зусиль і коштів задля того, щоб це добро відбулось, і пробачить їх гріхи. Маємо надію, що всі ці скрутні часи швидко минуть, і ми з вами всі житимемо краще...

Як зазначив голова Громадської спілки «Всеукраїнська асоціація «Альраід» Сейран Арифов, спільна акція українських і німецьких мусульман вже стала традиційною, і в цьому немає нічого екстраординарного, адже добрі діяння — це прояв віри послідовників Ісламу:

— Ми віримо в Аллага і, намагаючись наблизитися до Нього, здійснюємо добрі справи, — нагадав Сейран Арифов. — Саме тому акція, яку ми проводимо спільно з організацією Muslimehelfen, вже є традиційною. Ми іноді думаємо, що для того, аби робити якісь добрі справи, обов’язково потрібно мати дуже великі фінансові можливості. Але здійснювати їх може будь-хто з нас, незалежно від свого фізичного стану чи матеріальних статків. Пророк Мухаммад (мир йому і благословення!) в одному з хадисів сказав: «Захистіть себе від пекельного вогню хоча б половинкою фініка!» — тобто, кожен з нас повинен намагатися робити добро, навіть найменше — за нього винагорода, — нагадав Сейран Арифов.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.