«Дойче Велле» присвятило сюжет чеченцям, що воюють за Україну

«Дойче Велле» присвятило сюжет чеченцям, що воюють за Україну
Боєць батальйону імені Джохара Дудаєва під час вишколу
17.11.2022
Оцініть статтю: 
(20 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У війні Росії проти України уродженці Чечні беруть участь з обох боків фронту. За Росію — так звані кадировці, а на боці Києва воює добровольчий батальйон ім. Джохара Дудаєва.

Як повідомляє НВ, про те, чому для чеченців-добровольців важливо допомагати Україні розповідає сюжет DW.

Один із захисників, боєць із позивним «Мага», виріс у Європі. Військовик каже, що після анексії Криму та початку війни на Донбасі він приїхав до України та що завжди хотів воювати проти Росії: 

«У нас уже поколіннями це відбувається. Мій батько воював у першій та другій Чеченській війні. І думаю, що треба продовжувати цю боротьбу».

Перед тим, як іти в бій за Україну, новобранці проходять вишкіл. На навчаннях чеченські добровольці відпрацьовують захоплення та «зачистку» будівель. 

«Учитися людина може скільки завгодно, але найголовніше — застосувати це на практиці. Тобто людина може під час бою… Ну, в неї психіка не витримує, чи ще щось. Тож потрібна дуже сильна мотивація та дуже сильна ідея», — переконаний боєць. — Наше завдання — штурм і зачистка, а інші вже роблять… Кожен виконує своє завдання». 

Часто саме вояки-добровольці з батальйону ім. Дудаєва першими заходять на визволені ЗСУ території. Так, вони були серед перших, хто ввійшов до звільненого Ізюма. 

Для багатьох із них війна в Україні — один з епізодів їхнього історичного протистояння з РФ.

«Ми хочемо додому. Ми хочемо визволити нашу країну, — заявляє Муслім Мадієв, заступник командира батальйону ім. Дудаєва. — Після України ми обов’язково підемо додому».

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.