«Духур дац! Доьлхур дац! Диц, а дийр дац!» — в Україні видано книгу про геноцид та етноцид чеченців у XVIII–XXI ст.

Mayrbek Taramov/Фейсбук: В Україні видано книгу авторства офіцера Збройних сил Чеченської Республіки Ічкерія Хізіра Сулейманова
Mayrbek Taramov/Фейсбук: В Україні видано книгу авторства офіцера Збройних сил Чеченської Республіки Ічкерія Хізіра Сулейманова
02.09.2020
Оцініть статтю: 
(111 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

«Не зламаємося, не заплачемо, не забудемо — Духур дац! Доьлхур дац! Диц, а дийр дац!» — з таким підзаголовком в одному з українських видавництв вийшла друком книга авторства борця за волю народу Ічкерії, офіцера Збройних сил Чеченської Республіки Ічкерія Сулаймі Муххамада Мусаї Хізіра (Хізіра Сулейманова).

Інформацію про вихід книги «Геноцид та етноцид чеченців у XVIII–XXI ст» на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук 23 серпня 2020 року оприлюднив представник Чеченської Республіки Ічкерія у Швеції Майрбек Тарамов.

Зміст вказаної праці розповідає про вчинення російськими окупантами (царатом, більшовиками, путінським режимом) відвертого геноциду народів Північного Кавказу впродовж XVІІІ-ХХІ століть.

Автор книги — Сулаймі Муххамад Мусаї Хізір — наразі є вимушеним переселенцем, вигнаним із власної землі. Веде активну правову й інформаційну діяльність, у доступний спосіб відстоюючи свободу і незалежність своєї Батьківщини, не втрачаючи надії на повернення на рідну землю.

Він брав безпосередню участь у двох визвольних змаганнях Ічкерії (1994–1996 і 1999–2009 роках) проти російських загарбників. На війні підполковник Сулаймі Муххамад Мусаї Хізір командував батальйоном спецназу під загальною орудою Героя Нації Руслана Гелаєва.

Після завершення Першої російсько-чеченської війни до 1999 року очолював адміністрацію села Зонах Шатойського району, відроджуючи зруйновану загарбниками інфраструктуру.

Під час Другої російсько-чеченської війни втратив молодшого брата, який загинув у бою, а другий його брат зазнав тяжких поранень.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.