ДУМУ «Умма» назвала дату першого дня Рамадану 2019

ДУМУ «Умма» назвала дату першого дня Рамадану 2019
ДУМУ «Умма» назвала дату першого дня Рамадану 2019
15.04.2019
Оцініть статтю: 
(19 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Рада з Фатв і досліджень Духовного управління мусульман України «Умма», посилаючись на постанови Діянету Турецької Республіки і Європейської Ради з Фетв і досліджень, 6 травня 2019 року визначила першим днем посту Священного місяця Рамадан, а також оголосила, що святковим днем Рамадан-байрам (Ід аль-Фітр) є 4 червня 2019 року.

Як повідомляє на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов, розмір садака аль-фітр (пожертви, що роздається наприкінці Рамадану) цього року становитиме 100 грн. з особи.

«Розмір садака аль-фітр вираховується на підставі цін на базові злаки в Україні. Також, враховуючи банківську ціну золотих зливків в Україні, Рада обчислила, що нісаб — мінімальний розмір вільних коштів у власності особи, з якого обов’язково виплачується закат (закат аль-маль), — становить 110 000 грн, або еквівалент 4000 доларів США. Таке рішення обґрунтоване тим, що нісаб — це 85 г золота у вигляді монет або банківських зливків, а приблизна поточна ціна 1 г золота — 1335 грн», — роз’яснює Муфтій.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.