ДУМУ «Умма» підбило підсумки діяльности за рік війни

ДУМУ «Умма» підбило підсумки діяльности за рік війни
Пресконференція «Мусульмани України. Рік війни».
ДУМУ «Умма» підбило підсумки діяльности за рік війни
муфтій ДУМУ «Умма» Мурат Сулейманов
ДУМУ «Умма» підбило підсумки діяльности за рік війни
парамедик Саід Ісмагілов
ДУМУ «Умма» підбило підсумки діяльности за рік війни
Президент Конгресу мусульман України Сейран Арифов
ДУМУ «Умма» підбило підсумки діяльности за рік війни
Військовий капелан Хаджимурад Путілін
ДУМУ «Умма» підбило підсумки діяльности за рік війни
ДУМУ «Умма» підбило підсумки діяльности за рік війни
ДУМУ «Умма» підбило підсумки діяльности за рік війни
ДУМУ «Умма» підбило підсумки діяльности за рік війни
ДУМУ «Умма» підбило підсумки діяльности за рік війни
02.03.2023
Оцініть статтю: 
(9 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

1 березня у пресцентрі «Укрінформ» відбулася пресконференція під назвою «Мусульмани України. Рік війни». Організатором заходу стало Духовне управління мусульман України «Умма».

Головною темою пресконференції був звіт підсумків діяльности мусульманської спільноти України, а також зміни у її становищі за рік повномасштабної агресії.

У пресконференції взяли участь муфтій ДУМУ «Умма» Мурат Сулейманов,  президент Конгресу мусульман України Сейран Арифов, колишній муфтій ДУМУ «Умма», а нині парамедик Саід Ісмагілов, голова Управління Військового капеланства мусульман України Мурад Путилін, перший заступник голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісти (ДЕСС) Віктор Войналович, Олександр Саган — завідувач Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г. Сковороди, о. Ігор Шабан — голова патріаршої Комісії УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин та інші. Модерував захід відомий український релігієзнавець Ігор Козловський.

Учасники підбили підсумки добродійної, гуманітарної, просвітньої діяльности ДУМУ «Умма», а також розмовляли про імамів-капеланів та військовослужбовців-мусульман у лавах Збройних сил України. Темою обговорення були виклики та проблеми, що постали перед мусульманською спільнотою після початку широкомасштабної російсько-української війни.

Муфтій ДУМУ «Умма» Мурат Сулейманов розповів про зміни, що відбулися в Духовному управлінні за останній рік, про долю мечетей під окупацією, згадав і про репресії та переслідування кримських татар на окупованих територіях. Він наголосив, що духовне управління попри все стоятиме на позиціях зміцнення української держави:

— Захищати свою державу для нас, як для мусульман, і передусім для мене, як для муфтія, є прямий обов'язок. <…> Коли ми кажемо про несправедливість, то вона очевидна в цій війні. Всевишній Аллаг у Священному Корані каже: дозволено вам (мусульманам) боротися з тими, хто робить вам зло і чинить несправедливо.

Сейран Арифов підбив підсумки гуманітарної та інформаційної діяльности Конгресу мусульман України:

— З початку повномасштабного російського вторгнення діяльність організації зазнала суттєвих змін. Чимала кількість мусульман залишила країну. <...> За 2022 рік нам удалося реалізувати низку гуманітарних і добродійних проєктів. 70 тонн вугілля роздали 300 малозабезпеченим сім'ям, понад 60 тисяч продуктових наборів  у різних регіонах України, 200 аптечок, 500 наборів побутової хімії, 300 ковдр та електроогрівачів роздано. Активісти Конгресу дали десятки інтерв'ю та коментарів для арабських, турецьких і європейських ЗМІ, розповідали про причини та суть російсько-української війни. 

Парамедик Саід Ісмагілов розповів присутнім про мусульман України, що боронять її на фронті. Навів приклад батальйону ім. Шейха Мансура.

— За моїми спостереженнями, переважна більшість мусульман — в офіційних військових структурах ЗСУ, Національній гвардії та Прикордонній службі. Батальйон ім. Шейха Мансура — найпомітніший з усіх добровольчих мусульманських батальйонів. 

За словами модератора заходу Ігоря Козловського патріотична та громадянська позиція ДУМУ «Умма» його неабияк надихнула:

— Я вважаю, що Духовне управління мусульман України «Умма» є зразковим для багатьох мусульманських спільнот і не тільки. Мусульмани України не тільки допомагають у волонтерській діяльності, а й духовно. Капеланське, або іншими словами душпастирське,  служіння є дуже важливим на фронті. Підтримувати, надихати й навертати людей до розуміння віри та своєї відповідальности перед Всевишнім — місія не з простих, проте капеланське служіння мусульман у надійних руках.

Як заявив перший заступник голови ДЕСС Віктор Войналович, головною проблемою сьогодні є захист України, й заради цієї мети треба об'єднатися всім національним і релігійним спільнотам: 

— У переважній більшості саме релігійні спільноти демонструють патріотичну позицію. Сьогодні ми вкотре пересвідчилися, що ця позиція підтверджується активною, великою роботою, зокрема Духовного управління мусульман «Умма». Тому що саме спільні дії будуть запорукою в досягненні тої головної мети, про яку мріє весь український народ. Ми дякуємо мусульманській спільноті за активну участь у цій боротьбі, й віримо, що ту релігійну толерантність та плюральність попри всілякі негаразди ми збережемо й надалі. 

Високий представник УГКЦ Ігор Шабан подякував організаторам за можливість бути присутнім на заході та особливо відзначив проукраїнську позицію мусульманської громади України:

— Нам (Комісії УГКЦ. — Ред.) завжди приємно співпрацювати з Духовним управлінням мусульман України «Умма». Всі заходи, організовані ними, ми зазвичай підтримуємо. Проукраїнська позиція мусульманської спільноти та позиція звичайного українця, який виявляє небайдужість до своєї держави та дбає про свою ідентичність незалежно від релігійної приналежности, завжди вітається.

Повну трансляцію пресконференції доступна за посиланням.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.