Квота Індонезії на прощу в Мекку цього року становить 221 000 місць, 90% із них уже заброньовано. Але, за словами міністра у справах релігії, Індонезія скасує всі плани громадян на здійснення прощі до Мекки через стурбованість пандемією коронавірусної інфекції.
Індонезія — найбільша країна з мусульманською більшістю. 220 тисяч вірних планували цього року здійснити хадж — прощу, обов’язкову для мусульманина хоча б раз у житті.
Через коронавірусну інфекцію, що поширилася в багатьох країнах і призвела до смерті принаймні 380 000 осіб у всьому світі, влада Саудівської Аравії припинила умру (малу прощу), але досі не визначилася щодо хаджу, який має бути вже в липні.
«Уряд ухвалив рішення скасувати хадж-2020, бо Саудівська Аравія не визначилася, — заявив міністр Індонезії у справах релігії Фахруль Разі у спілкуванні з журналістами у вівторок. — Це дуже гірке й важке рішення, але ми відповідаємо за безпеку наших прочан і співробітників під час хаджу».
Саудівська влада каже, що умра, яку можна здійснювати протягом року, буде припинена до наступного повідомлення, але щодо хаджу рішення ще не ухвалене.
За словами міністра Разі, минулого місяця Індонезія в особі президента Джоко Відодо зажадала рішення від саудівського короля Салмана.
«Джакарта спершу мала намір дозволити тільки половині прочан відвідати Мекку, щоб зменшити ризик, але потім вирішила лишити вдома всіх прочан», — додав міністр.
«З розбитим серцем»
Близько 2,5 млн осіб з усього світу щороку здійснюють прощу до саудівських Мекки та Медини для здійснення обрядів хаджу протягом тижня.
Хадж — одне з важливих джерел прибутку королівства, але цього року він може стати ще й серйозним джерелом зараження COVID-19, якщо мільйони прочан прибудуть до Мекки.
Щороку країни намагаються отримати якнайбільшу квоту для прощі, щоб справедливо розподілити місця серед охочих.
Квота Індонезії цього року становить 221 000 місць, 90% із них уже заброньовано.
«Це важливий показник того, що ми, як найбільша країна з мусульманським населенням, можемо захищати своїх громадян та ухвалювати рішення без огляду на інші країни», — заявив Мустоліх Сирадж, голова Національної комісії з хаджу та умри. Він зазначив, що міністерство ухвалило таке рішення, не чекавши на офіційні заяви від КСА.
Місто-держава Сингапур минулого місяця також заявила, що її громадяни не будуть здійснювати хадж цього року через пандемію.
Хоча давніше хадж і скасовували через війну або епідемії, в історії Королівства Саудівська Аравія, заснованого 1932 року, таке сталося вперше.