Еміне Джапарова: «Україна заклала поширення толерантності, взаєморозуміння та взаємоповаги в основу державної політики»

23.02.2021
Оцініть статтю: 
(189 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова взяла участь у міністерському засіданні Економічної і соціальної Ради ООН на тему «Переосмислення рівности: викорінення расизму, ксенофобії та дискримінації для всіх у десятиліття дій з досягнення Цілей сталого розвитку».

У своїй промові (відеозапис опубліковано в соцмережі «Фейсбук». — Ред.) Еміне Джапарова наголосила, що будь-яким формам дискримінації не місце в сучасному світі, й нагадала, що порушення прав людини мають місце в конфліктах за участи тоталітарних режимів. 

Вона зазначила, що Україна вітає колективні зусилля з ліквідації нерівности у світі, зауваживши, що міжнародні зусилля з боротьби проти дискримінації значно послаблені пандемією COVID-19.

Дипломатка заявила, що Україна й далі докладатиме активних зусиль на національному рівні для досягнення Цілей сталого розвитку та виконання Порядку денного-2030, і що сталий розвиток неможливий без дотримання стандартів у галузі прав людини — це зазначено в цілі № 10, що спрямована на ліквідацію нерівности.

«Україна вітає колективні дії, спрямовані на викорінення нетолерантності у всьому світі, На жаль, на міжнародні зусилля з боротьби з дискримінацією суттєво вплинула пандемія COVID-19. Минулого тижня Україна разом із Мальдівами, Катаром, Ботсваною та Гондурасом провела тематичну зустріч на високому рівні, щоб ще раз наголосити на питанні руйнівного впливу змін клімату на гендерну нерівність, особливо під час пандемії. Україна також стала однією з країн, що підтримали створення постійного форуму з питань осіб африканського походження, який має на меті покращення якості життя людей, що протягом століть потерпали від дискримінації. Поза всяким сумнівом, ми не можемо приділяти увагу лише одній цілі, не обстоюючи при цьому всіх інших. Тому головним питанням лишається сприяння повному дотриманню міжнародних зобов’язань протидії расизму, ксенофобії, антисемітизму, нетолерантності та дискримінації на будь-якому ґрунті», — сказала перша заступниця міністра закордонних справ України.

Еміне Джапарова заявила, що уроки історії дуже чіткі: найкричущі випадки жорстокости бували в конфліктах за участи тоталітарних режимів:

«Півтора мільйона українських євреїв стали жертвами Голокосту. Цей злочин глибоко резонує в пам’яті українського суспільства. У вересні Україна вшановуватиме 80 річницю трагедії в Бабиному Яру — болючої сторінки історії моєї країни. Проте момент завершення Другої світової війни не поклав край існуванню нетолерантних ідеологій — навпаки, ми стали свідками поневолення націй та зміцнення режимів, відповідальних за масові звірства. У 1944 році режим Сталіна здійснив етнічні чистки, депортувавши кримських татар з їхнього рідного Криму. На жаль, уперта відмова визнавати масовий терор Сталіна та практика його звеличування досі існують у сучасному суспільстві».

Перша заступниця міністра нагадала, що вже сьомий рік Україна мусить захищати своїх громадян від зовнішньої агресії, чекаючи в цьому контексті на виконання тимчасових заходів у справі МС ООН проти Російської Федерації щодо застосування Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Вивчивши уроки Голодомору, Голокосту, Другої світової війни та радянського терору, Україна, за словами дипломатки, заклала поширення толерантности, порозуміння та взаємної поваги в українському суспільстві в основу своєї державної політики:

«Ми продовжуємо виконувати наше домашнє завдання та прагнемо рівності, а також залишаємося відкритими до міжнародної співпраці з цього питання, таким чином здійснюючи свій внесок у виконання Порядку денного у сфері сталого розвитку на період до 2030 року».

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.