Еміне Джапарова: «Туреччина є одним з найактивніших прихильників питання Криму на міжнародній арені»

Еміне Джапарова: «Туреччина є одним з найактивніших прихильників питання Криму на міжнародній арені»
©АА
18.08.2021
Оцініть статтю: 
(129 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джепарова повідомила, що Україна сподівається посилити міжнародні зусилля щодо звільнення окупованого півострова за допомогою Кримської платформи, та заявила: «Туреччина є одним з найактивніших прихильників питання Криму на міжнародній арені».

Джепарова в інтерв’ю Агентству Анадолу прокоментувала очікування від саміту Кримської платформи, що відбудеться 23 серпня. Зауваживши, що Кримська платформа — новий інструмент координації міжнародних зусиль, спрямованих на забезпечення територіальної цілісности України, пані Джапарова також заявила, що Кримська платформа має на меті повернути проблему Криму до світового порядку денного.

«Окупація Криму залишається відкритою раною для України та прикладом крихкости світової системи безпеки. Ця безпрецедентна проблема міжнародної безпеки потребує інтенсивних національних та міжнародних зусиль та механізмів для вирішення цього питання. <…> Просування політики невизнання анексії Криму, посилення ефекту санкцій, захист прав і свобод людини в тимчасово окупованому Криму, обмеження мілітаризації півострова — це буде пріоритетом», — сказала Джапарова.

За її словами, саміт Кримської платформи в серпні стане початком основної роботи. Очікують, що він проводитиметься що 2–3 роки з метою оцінки діяльности та визначення дальших цілей.

Джепарова висловила сподівання, що керівництво та координація, будуть сформовані платформою, посилять міжнародні зусилля та синергію, прискорять роботу у життєво важливих сферах для звільнення Криму, і в результаті Крим буде звільнений від окупантів.

Зазначивши, що президент Польщі Анджей Дуда, президент Естонії Керсті Кальюлайд та голова Ради Європейського Союзу (ЄС) Шарль Мішель відвідають платформу, Джепарова сказала що очікується високий рівень участі США та країн-членів НАТО: 

«Поки що 40 іноземних делегацій підтвердили свою участь (на момент публікації матеріалу — 43. — Ред.), і ми сподіваємося, що ця кількість буде збільшуватися до саміту. Важливо, що участь буде не тільки з євроатлантичного регіону, а й з інших регіонів».

Наголосивши, що Україна очікує від Туреччини високого рівня участи, Джепарова підкреслила: 

«Туреччина є одним з найактивніших прихильників питання Криму на міжнародній арені».

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.