Еміне Джеппар та Олександр Задорожній висловилися про кримськотатарську автономію

Еміне Джеппар та Олександр Задорожній висловилися про кримськотатарську автономію
Еміне Джеппар та Олександр Задорожній висловилися про кримськотатарську автономію
21.01.2016
Оцініть статтю: 
(350 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

20 січня в Укрінформі відбулася прес-конференція на тему: «Анексія Криму — міжнародний злочин», в котрій взяли участь радник Міністра з питань інформаційної політики щодо Криму Еміне Джеппар та професор, доктор юридичних наук Олександр Задорожній. Учасники заходу торкнулися, зокрема, й питання кримськотатарської автономії на півострові.

− Зараз ми віддаємо кримським татарам те, що нам уже не належить. Ганьба! Це треба було робити в 90-ті роки, а ми робили все для того, щоб корінному народу Крим не дістався − тепер маємо наслідки, − заявив Олександр Задорожній.

Еміне Джеппар відмітила, що анексія Криму − це є результат того, що права корінного народу не були реалізовані.

− Якби активісти, Меджліс, Курултай мали своє місце у правовому полі України, анексії б не відбулося. Нарешті Україна визнала, що кримськотатарський народ є корінним народом. Я сподіваюсь, що після повернення Криму наша країна надасть кримським татарам право на самовизначення, яке закріплюється декларацією ООН з прав корінних народів, − сказала радник міністра інформаційної політики.

За її словами, кримськотатарська автономія − це важке питання, яке потребує дискусії. Йдеться не про те, що кримські татари мають узурпувати владу в Криму, бо там є частина населення, яка не належить до кримськотатарського етносу. Еміне Джеппар заявила, що процес має бути демократичним, прозорим, на рівні громадської дискусії, яка зможе визначити форму кримськотатарської автономії.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.