Еміру-Усеіну Куку загрожує 25 років російської в’язниці — підпишемо петицію на його захист!

Еміру-Усеіну Куку загрожує 25 років російської в’язниці — підпишемо петицію на його захист!
Архів © Avdet: Еміру-Усеіну Куку загрожує 25 років російської в’язниці — підпишемо петицію на його захист!
23.11.2017
Оцініть статтю: 
(397 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Кримськотатарському правозахиснику Еміру-Усеіну Куку загрожує 25 років в’язниці. Коли окупований Крим охопила хвиля насильницьких зникнень активістів, він не зміг бути осторонь та приєднався до Кримської контактної групи з прав людини — ініціативи, що допомагає родичам зниклих та стежить за ходом розслідувань.

Активність Еміра-Усеіна не залишилася непоміченою — починаючи з липня 2014 року, до нього декілька разів навідувався працівник ФСБ та пропонував стати інформатором. Емір-Усеін щоразу відмовлявся. За це він дуже поплатився — ФСБ двічі проводила обшук у його будинку. Перед першим обшуком Еміра-Усеіна побили просто на вулиці на очах у перехожих. Після другого — у лютому 2016 року — його заарештували і відтоді він перебуває під вартою за звинуваченнями у «членстві в терористичній організації» та «плануванні захоплення влади у насильницький спосіб».

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International закликає підписати петицію до Генерального прокурора Російської Федерації з вимогою зняти всі обвинувачення з Еміра-Усеіна Куку та припинити переслідувати його родину. 

Як стверджують в Amnesty International, сім’я кримського татарина отримує погрози та зазнає утисків з метою залякування. Після арешту його синові погрожував чоловік, який повідомив, що він працює на російську службу безпеки. Окупаційна кримська влада звинуватила Еміра-Усеіна Куку ще й в тому, що він не зміг захистити свого сина, та розпочала справу, що може призвести до втрати ним права опіки над дитиною.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.