Кримськотатарському правозахиснику Еміру-Усеіну Куку загрожує 25 років в’язниці. Коли окупований Крим охопила хвиля насильницьких зникнень активістів, він не зміг бути осторонь та приєднався до Кримської контактної групи з прав людини — ініціативи, що допомагає родичам зниклих та стежить за ходом розслідувань.
Активність Еміра-Усеіна не залишилася непоміченою — починаючи з липня 2014 року, до нього декілька разів навідувався працівник ФСБ та пропонував стати інформатором. Емір-Усеін щоразу відмовлявся. За це він дуже поплатився — ФСБ двічі проводила обшук у його будинку. Перед першим обшуком Еміра-Усеіна побили просто на вулиці на очах у перехожих. Після другого — у лютому 2016 року — його заарештували і відтоді він перебуває під вартою за звинуваченнями у «членстві в терористичній організації» та «плануванні захоплення влади у насильницький спосіб».
Міжнародна правозахисна організація Amnesty International закликає підписати петицію до Генерального прокурора Російської Федерації з вимогою зняти всі обвинувачення з Еміра-Усеіна Куку та припинити переслідувати його родину.
Як стверджують в Amnesty International, сім’я кримського татарина отримує погрози та зазнає утисків з метою залякування. Після арешту його синові погрожував чоловік, який повідомив, що він працює на російську службу безпеки. Окупаційна кримська влада звинуватила Еміра-Усеіна Куку ще й в тому, що він не зміг захистити свого сина, та розпочала справу, що може призвести до втрати ним права опіки над дитиною.