Ескендер Барієв: «Окупанти у Криму призивають до війська кримських татар»

Ескендер Барієв: «Окупанти у Криму призивають до війська кримських татар»
Ескендер Барієв
01.04.2022
Оцініть статтю: 
(119 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Окупаційна влада у Криму проводить призов кримських татар і встановила обмеження на виїзд з півострова чоловікам призовного віку. Поки на півострові не зафіксовано випадків призову до російської армії тих, хто раніше служив у ЗСУ.

Про це розповів в ефірі Радіо НВ український кримськотатарський політик Ескендер Барієв, закликавши кримчан відмовлятися від призову до російського війська, а якщо не вдасться уникнути призову і вони потраплять у складі армії окупанта на війну, то шукати  можливости здатися й перейти на бік України:

«Ми <…> працюємо з нашими громадянами, щоб вони ховалися [від призову], по-перше, або від'їжджали з Криму, або, якщо до них приходять і намагаються призвати до збройних сил [РФ], то, відповідно, відмовлялися публічно. Тому що ми одразу кажемо: хай ви краще відсидите в тюрмах півроку-рік, але ви не будете співучасниками цього злочину. І звісно ж, третій варіант: якщо вже потрапили в ряди збройних сил РФ, то треба шукати спосіб, як здатися, перейти на сторону України».

Барієв додав, що і в разі відмови від служби в армії РФ існують ризики, адже навіть коли люди відмовляються та потрапляють у тюрми, їх можуть примусово вивозити на фронт.

Говорячи про призов мешканців окупованого Криму до російського війська та примушення їх до ведення воєнних дій проти України, Барієв зазначив:

« Звичайно, це дуже серйозна проблема, і зрозуміло, що тут наші родичі, тут наші близькі люди, за яких ми дуже сильно переживаємо. Але в будь-якому разі ми їм кажемо, що треба переходити на бік України, і не можна бути інструментом загарбницької війни. Тому що ми всі є жертвами тієї загарбницької війни, що провадять окупанти сьогодні на території України».

Аудіозапис передачі за участи Ескендера Барієва доступний на сайті  NV в розділі «Подкасти»

Нещодавно Ескендер Барієв звернувся до кримчан, що вже  перебувають у лавах російської армії: 

«Дорогі земляки, не будьте загарбниками та злочинцями! Відмовляйтесь виконувати злочинні накази! Спрямовуйте видану вам зброю проти своїх командирів-злочинців і переходьте на бік ЗС України — героїв і захисників громадян України різних національностей! В іншому разі ви „200-ми“ або „300-ми“ переправлятиметеся морським шляхом із Бердянська до Севастополя, як це роблять тепер окупанти. Думайте! Майте честь справжнього воїна! Слава Україні!»

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.