Головою Економічної і СоцРади ООН ECOSOC обраний постпред Пакистану Мунір Акрам, віце-президентом — постпред України Сергій Кислиця

07.08.2020
Оцініть статтю: 
(111 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Постійний представник Пакистану при ООН Мунір Акрам у кінці липня 2020 року був обраний новим Головою Економічної і Соціальної Ради ООН (ЕКОСОР — ECOSOC) .

Мунір Акрам зайняв пост Голови ЕКОСОР уже вдруге. Раніше він очолював його у 2005 році. У той же день було обрано склад усього бюро Ради. Одним з віце-голів став Постпред України при ООН Сергій Кислиця.

Мунір Акрам пообіцяв зосередити увагу на боротьбі з пандемією, домагатися виконання Цілей сталого розвитку і Паризької угоди з клімату.

Як повідомляє служба новин ООН, зазначивши, що ООН святкує свою 75-ту річницю в умовах пандемії і глобальної економічної кризи, Мунір Акрам заявив, що сьогодні мандат ЕКОСОР затребуваний як ніколи.

«Головне завдання ЕКОСОР полягає в тому, щоб сприяти «підвищенню рівня життя людей при забезпеченні для них великих свобод» за допомогою міжнародного економічного співробітництва. Ніколи раніше її виконання не було ні настільки складним, ні таким необхідним, як сьогодні», — підкреслив пакистанський дипломат під час віртуального засідання.

Новий голова ЕКОСОР має намір активізувати роботу, спрямовану на боротьбу з нерівністю як всередині країн, так і між ними. Він вважає, що основною системною причиною нерівності є «спадщина колоніалізму, расизму і іноземної окупації».

«Я пропоную Раді в 2021 році скликати спеціальне засідання, присвячене 20-й річниці Дурбанської конференції з боротьби з расизмом— для усунення корінних причин глобальної нерівності», — повідомив Мунір Акрам, розповівши також про плани провести Молодіжний форум.

«ЕКОСОР повинна допомогти розробити скоординований підхід з метою забезпечення спрямованості необхідних потоків капіталу до країн, що розвиваються, щоб оговтатися від нинішньої рецесії і оживити перспективи досягнення Цілей сталого розвитку», — сказав посол.

Довідка: відповідно до Статуту, ЕКОСОР — це один з шести головних органів ООН, який сприяє вирішенню міжнародних проблем в економічній і соціальній сферах, а також у сферах охорони здоров'я, культури й освіти.

ЕКОСОР (ECOSOC) була заснована у 1945 році. Її перша сесія відбулася в Лондоні з 23 січня по 18 лютого 1946 року. Тоді до Ради входили 18 держав, обраних Генеральною Асамблеєю ООН буквально напередодні.

Сьогодні до складу ЕКОСОР входять 54 країни. 18 з них обираються щорічно строком на три роки. Член, що вибуває зі складу Ради, може бути переобраний негайно.

Місця в Раді розподіляються на основі принципу географічного представництва. Чотирнадцять місць відводиться державам Африки, одинадцять — державам Азії, шість — державам Східної Європи, десять — державам Латинської Америки і Карибського басейну, тринадцять — західноєвропейським й іншим державам.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.