Human Rights Watch: Тиск на мусульман у Криму посилюється

Human Rights Watch: Тиск на мусульман у Криму посилюється
Співробітники правоохоронних органів під час обшуку в Бахчисараї, Крим 26 січня 2017 року. Антон Наумлік: Радіо Свобода
14.11.2017
Оцініть статтю: 
(733 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Російська влада в окупованому Криму посилила переслідування кримських татар з очевидною метою повністю придушити інакомислення на півострові. На це вказує міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch.

У розміщеному 14 листопада на сайті установи матеріалі для світової спільноти пояснюється, що кримські татари є етнічною меншиною, яка сповідує Іслам, і корінним населенням Кримського півострова, а також, що багато з них відкрито виступають проти окупації Росії, яка почалася в 2014 році.

— Вона (російська влада — ред.) зобразила політично активних кримських татар як екстремістів і терористів, змусила багатьох стати вигнанцями і зробила все, щоб ті, хто вважає за краще залишатися (в Криму — ред.), ніколи не почували себе в безпеці, — заявив Х’ю Вільямсон, директор Human Rights Watch в Європі і Центральній Азії.

У жовтні 2017 року дослідники Human Rights Watch в Криму задокументували факти кримінального переслідування «за сепаратизм або тероризм» тих кримських татар, які критикували дії Росії в Криму. Переслідуванню піддалися й активісти, що організовували мирні поодинокі пікети на знак протесту проти арештів і переслідувань інших татар.

З 2015 року російська влада заарештувала щонайменше 26 осіб за звинуваченням у причетності до руху «Хізб ут-Тахрір», який заборонений як терористична організація в Росії з 2003 року, але вільно діє в Україні та більшості країн Європи.

У низці випадків російські поліцейські і служби безпеки піддавали жорстокому поводженню осіб, що підозрюються або обвинувачуються «в сепаратистській, екстремістській або терористичній діяльності», і позбавляли їх належної правової процедури. В одному випадку колишній затриманий сказав, що охоронці побили його і застосовували тортури електрикою, щоб змусити його стати інформатором.

У своєму звіті Human Rights Watch окремо розглядає гучні факти порушень прав людини після анексії Криму, зокрема, переслідування у «справі «Хізб ут-Тахрір», обшуки і затримання в Бахчисараї 11 жовтня 2017 року, зникнення і можливі катування кримчанина Рената Параламова, обшуки ФСБ кримських татар в Ялті в лютому 2016 року.

Російська влада та її довірені особи повинні негайно припинити переслідування кримських татар, зокрема під приводом боротьби з тероризмом та екстремізмом, необґрунтовані втручання в свободу асоціацій і зборів в Криму і забезпечити швидке, ефективне та неупереджене розслідування всіх фактів зловживання правоохоронних органів проти кримських татар. Російська та українська влада повинна забезпечити безперешкодний доступ до Криму незалежних правозахисних груп, а також гуманітарних та міжурядових організацій.

Організація наполягає на тому, що Росія зобов’язана поважати права жителів Криму, зокрема свободу їх переконань, зібрань і релігії.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.