Ічкерія визнала Голодомор геноцидом українського народу

Ічкерія визнала Голодомор геноцидом українського народу
Ічкерія визнала Голодомор геноцидом українського народу
26.11.2022
Оцініть статтю: 
(57 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Уряд Чеченської Республіки Ічкерія у вигнанні в День пам’яті жертв Голодомору 26 листопада визнав штучно створений голод 1932−33 років актом геноциду українського народу.

Відповідну Постанову №20221126 «Про визнання Голодомору 1932–1933 років в Україні актом геноциду українського народу» оприлюднено на сайті уряду Чеченської Республіки Ічкерія.

«Президія Уряду ЧР — Ічкерія ухвалює: визнати Голодомор 1932—1933 років в Україні актом геноциду українського народу», — сказано в документі, підписаному Аллою Дудаєвою, Головою Президії Уряду ЧР Ічкерія.

Уряд Ічкерії в екзилі наголошує, що сьогодні, коли Росія знову здійснює агресію щодо України, дуже важливо називати історичні події своїми іменами: 

«Протягом усієї історії, прикриваючись заявами про дружбу та „братні народи“, Москва намагалася знищити українців. Один із прикладів цього — штучно організований голод 1932–1933 років, що забрав до 7 мільйонів життів українських селян. Він став результатом політики насильницької колективізації, що її провадив уряд Радянського Союзу, який уважав українське селянство опорою національного руху й тому вживав заходів для його знищення. У селян забирали не тільки зерно, а й усі харчі, й навіть те, що можна було обміняти на продукти, прирікаючи їх на голодну смерть. В Україні Голодомор сприймають як акт геноциду українського народу, інспірований урядом СРСР. Чеченський народ із глибоким розумінням та співчуттям ставиться до боротьби українців за незалежність. У наших народів однакові цілі та спільний ворог».

Також у постанові наголошено, що народ Ічкерії вдячний українському народові, Президентові України та Верховній Раді України за визнання 18 жовтня 2022 року Чеченської Республіки Ічкерія тимчасово окупованою РФ і за засудження геноциду чеченського народу.

Уряд Ічкерії констатує: свого часу Радянський Союз за допомогою пропаганди, підкупу деяких західних журналістів переконав міжнародну громадськість закрити очі на масове вбивство українців. Однак були публіцисти, що писали правду, а ще збереглися звіти послів, дипломатів. Режим хотів стерти пам'ять про геноцид мільйонів українців, та пам'ять народу є незнищенна, і з незалежністю України зникла заборона говорити про Голодомор.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.