Імам львівської мечеті перевтілиться у «живу книгу»

Імам львівської мечеті перевтілиться у «живу книгу»
©️Institute of Ukrainian Studies

Institute of Ukrainian Studies (Інститут українських досліджень) — некомерційна, неурядова організація, яка ініціює проекти, спрямовані на активізацію участі молоді в суспільному житті, пов’язані з мистецтвом, здоровим способом життя, активною громадянською позицією, міжкультурною, міжетнічною та міжконфесійною комунікацією тощо. В арсеналі робочих інструментів Institute of Ukrainian Studies — і такий популярний нині формат заходів, як «жива бібліотека» — «книгами» в ній стають люди зі своїм неповторним життєвим досвідом, а замість читання тут — бесіда. «Читачем» бібліотеки може стати кожен охочий поглянути на світ очима іншої людини і спробувати зрозуміти його. А «живі книги» — це люди, які готові поділитися з «читачами» своїм досвідом і можуть щиро відповідати на їхні запитання.

Хоч в Україні і не спостерігаються системні прояви ксенофобії та ісламофобії, проте й українці схильні вірити спотвореним відомостями про іслам і мусульман. Тому зрозуміло, чому активісти Institute of Ukrainian Studies, влаштовуючи в рамках великого фестивалю інклюзії «Свої» чергову «живу бібліотеку», запросили на роль «книги» Мурата Сулейманова — імама львівської мечеті Ісламського культурного центру ім. Мухаммада Асада.

— Іслам в Україні та у Львові — який він? — пишуть у соцмережі Facebook організатіори «Живої бібліотеки». — Імам Мурат Сулейманов, духовний керівник Ісламського культурного центру ім. Мухаммада Асада у Львові, розповість про Ісламський центр, стосунки з львів’янами-християнами і мусульманські погляди на світ, сім’ю і традиції. Відкрийте для себе тих, поруч з ким ми живемо!

У бесіді з кореспондентом нашого видання імам Мурат Сулейманов запевнив, що має намір бути максимально відкритим до спілкування і намагатиметься відповісти відповіді на будь-які запитання «читачів».

Поспілкуватися з імамом охочі зможуть вже 5 жовтня в конференц-залі Центру міської історії Центрально-Східної Європи на вул. Академіка Богомольця, 6.

Нагадаємо, «Жива Бібліотека» — це міжнародний проект, який підтримує Рада Європи. Сьогодні присвячені різноманітності суспільства, взаємоповазі і миру в усьому світі заходи проводяться вже в 200 країнах, зокрема і в Україні. Перша бібліотека була організована в Данії у 2000 році силами підлітків, яким і належить ідея.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.