Представники українських мусульман виступили на конференції «Авраам. Подорож до серця трьох релігій»

Представники українських мусульман виступили на конференції «Авраам. Подорож до серця трьох релігій»
Мурат Сулейманов виступ на конференції «Авраам. Подорож до серця трьох релігій»
Представники українських мусульман виступили на конференції «Авраам. Подорож до серця трьох релігій»
Саід Ісмаілов виступ на конференції «Авраам. Подорож до серця трьох релігій»
Представники українських мусульман виступили на конференції «Авраам. Подорож до серця трьох релігій»
Представники українських мусульман виступили на конференції «Авраам. Подорож до серця трьох релігій»
08.11.2021
Оцініть статтю: 
(181 оцінка)
editor
Зображення користувача editor.

Український католицький університет (УКУ) у співпраці з центром міжрелігійного діалогу «Лібертас» та програмою «Діалог» організували міжрелігійну дводенну науково-популярну конференцію «Авраам. Подорож до серця трьох релігій». 

У заході, що відбувся у змішаному (онлайн та офлайн) форматі взяли участь представники християнства, ісламу та юдаїзму, в тому числі муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов та імам мечеті Ісламського культурного центру ім. Мухаммада Асада (Львів), керівник Всеукраїнської асоціації з вивчення Корану Мурат Сулейманов.

Учасники заслухали доповіді о. Юрія Щурка «Особа Авраама в Новому Завіті», муфтія Саіда Ісмагілова «Погляд Ісламу на постать Ібрагіма», рава Сіви Файнермана «Чому треба вірити в Бога», Тараса Тима «Жертвуваний, але не вбитий: християнський патристичний погляд на «жертву Авраама», рабина Марка Павловського «Авраам: унікальний (універсальний) стартап Всевишнього», імама Мурата Сулейманова «Воістину, Ібрагім — жалісливий, співчутливий, відданий», пані Марії Хоми «Авраам, його жінки і діти. Біблійні моделі міжособистіних стосунків» тощо.

У своєму фейсбук-дописі Саід Ісмагілов поділився, що представники авраамічних релігій розповіли про постать цього видатного пророка згідно з їхніми віровченнями. Він нагадав, що пророк Ібрагім (мир йому) згаданий у Корані 69 разів (пророк Мухаммад, мир йому і благословення, лише 5), і це підкреслює надзвичайну важливість його місії.

У своєму виступі шейх Саід також наголосив на великій потребі проведення таких заходів: 

— Ми шукаємо діалогу, порозуміння між усіма частинами українського суспільства. Це дуже гарно, і я маю надію, що сьогоднішня конференція буде сприяти діалогу, дружбі, зміцненню всіх частин українського суспільства і саме постать Авраама — у Корані він зветься Ібрагім — безперечно нас об’єднує. Адже він є однаково важливою постаттю і пророком для всіх трьох авраамічних релігій.

Імам львівської мечеті Мурат Сулейманов розповів присутнім, що Ібрагім (Авраам, мир йому) шанований мусульманами як пророк, приклад якого в поклонінні Всевишньому наслідують усі послідовники ісламу, і що постать Ібрагіма поєднала три релігії.

— У дотриманні релігійних обов’язків та обрядів ми робимо те саме, що і пророк Ібрагім (мир йому): молитва, паломництво, милостиня, закат, — пояснює шейх Мурат зміст своєї доповіді. — У Корані містяться десятки історій про Ібрагіма (мир йому), повчальних для мусульман. Я навів кілька таких історій, які свідчать про те, що Ібрагім, бувши цілком відданий і слухняний Богові, все ж таки просив про милість для людей, щоб вони мали змогу переглянути своє життя. Коли ангели прийшли покарати народ за великі гріхи, Ібрагім став на захист грішників попри свою покору Творцю. Він казав, що люди припускаються помилок, і дуже емоційно просив, заступався за грішників, серед яких жив Лут. Просив дати їм змогу усвідомити свої гріхи й виправитися, просив благословення для своєї землі та свого народу. І це дуже показово і вчить нас усіх бути кращими для всіх, щоб люди буди добрі до всіх, без огляду на те, що хтось чинив у минулому, щоб дати людині можливість виправитися і стати кращою.

Головна організаторка конференції Марія Хома підкреслила, що важливою цінністю конференції для її учасників є змога, нехай онлайн, поставити питання представникам духівництва авраамічних релігій, відтак розширити горизонти світогляду, збагатитися в царині міжрелігійного діалогу.

Декан філософсько-богословського факультету УКУ о. Юрій Щурко зауважив, що представники різних релігій мають дещо відмінне розуміння спасіння, вічного життя, але мають і чимало спільних цінностей, що єднають людей у контексті міжрелігійного діалогу.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.