Імам Темур Берідзе про кадировців: «Це не воїни Аллага, а справжнісінькі бандити, що заробляють гроші»

Імам Темур Берідзе про кадировців: «Це не воїни Аллага, а справжнісінькі бандити, що заробляють гроші»
«Кадирівці» із нібито захопленим майном ЗСУ десь на окупованій Луганщині
Імам Темур Берідзе про кадировців: «Це не воїни Аллага, а справжнісінькі бандити, що заробляють гроші»
Темур Берідзе під час відкриття Ісламського культурного центру «Бісмілля» у Сєвєродонецьку
Імам Темур Берідзе про кадировців: «Це не воїни Аллага, а справжнісінькі бандити, що заробляють гроші»
Темур Берідзе у подвір'ї мечеті Сєвєродонецька
Імам Темур Берідзе про кадировців: «Це не воїни Аллага, а справжнісінькі бандити, що заробляють гроші»
Зруйнований Ісламський культурний центр «Бісмілля» Сєвєродонецька
Імам Темур Берідзе про кадировців: «Це не воїни Аллага, а справжнісінькі бандити, що заробляють гроші»
Імам Темур Берідзе про кадировців: «Це не воїни Аллага, а справжнісінькі бандити, що заробляють гроші»
Імам Темур Берідзе про кадировців: «Це не воїни Аллага, а справжнісінькі бандити, що заробляють гроші»
Імам Темур Берідзе про кадировців: «Це не воїни Аллага, а справжнісінькі бандити, що заробляють гроші»
08.08.2022
Оцініть статтю: 
(125 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Очільник Чечні Рамзан Кадиров звинуватив українські ЗМІ у створенні «фейку» про знищення чеченськими військовими мечеті в окупованому Сєвєродонецьку. Інформацію про згорілий ущент духовний центр оприлюднив імам мусульманської громади Сєвєродонецька Темур Берідзе.

Шейх Темур розповів, що місяць тому російські військові цілеспрямовано обстріляли запальними касетами ісламський центр «Бісмілля». Його інформацію підтвердив голова Луганської обласної адміністрації Сергій Гайдай. Він повідомив, що під час обстрілу мечеті загинули 20 місцевих жителів, які набирали воду в її дворі.

Темур Берідзе в інтерв’ю виданню «Кавказ.Реалії» розповів про ставлення українських мусульман до війни, виправдання Росією своєї агресії проти України боротьбою з «безбожниками та сатаністами» та про те, що робили кадировці на окупованих територіях.

«З першого дня війни муфтії Духовного управління мусульман України „Умма“ Саід Ісмагілов, кримськотатарського народу Айдер Рустемов, голова Конгресу мусульман України Сейран Арифов виступили категорично проти агресії, закликали духовних лідерів Росії докласти зусиль для припинення війни. Тоді і я записав відеозвернення до світових лідерів із закликом вплинути на російських духовних осіб різних конфесій, запровадивши щодо них персональні санкції. Мусульмани України вважають, що це несправедлива війна, нав’язана політикою. Нічого священного, релігійного в ній немає. Якщо, як заявляє Кадиров, треба усунути в суспільстві безбожність та моральні порушення, це роблять переконанням та особистим прикладом, а не війною», — пояснив Темур Берідзе.

Коментуючи заяви Кадирова, що не раз називав цю війну «священною», «боротьбою за традиційні цінності проти сатанізму», а також заяви лояльних до Кремля лідерів російських мусульман, які офіційно висловлюють такі ж думки, імам Темур зауважив, що російські «релігійні лідери грають почуттями вірних, ведучи їх шляхом брехні та відходу від Бога»:

«Моральні відхилення в суспільстві тією чи іншою мірою є в кожній країні, у тому числі в самій Росії… Повторюся, захист традиційних цінностей має здійснюватись шляхом переконання, а не вбивств. На жаль, у Росії лідерів усіх конфесій політизовано. Багато хто з них є вихідцями ще з КДБ, у їхніх проповідях більше більшовицької та імперської ідеології, ніж духовних настанов. Навіть на Курбан-байрам верховний муфтій Росії Талгат Таджуддін на святковій молитві виправдав війну, назвав її „джигадом“. Політизовані релігійні лідери грають почуттями вірних, ведучи їх шляхом брехні та відходу від Бога. Муфтії, підносячи цю війну як „джигад“, обіцяють, що померлі на полі бою стануть шагідами (мученики в ісламі. — Ред.). Це спотворює іслам. Нападник ніяк не може бути шагідом. Іслам виправдовує війну лише в разі захисту, а тепер захищаються українські мусульмани».

Голова сєверодонецької мусульманської громади «Бісмілля» підкреслив, що серед найбільш постраждалих у війні українських громадян — послідовники ісламу:

«В ісламі використовують поняття джигаду, що передбачає війну з релігійних мотивів, але між Росією та Україною політична війна. Українські мусульмани — одні з найбільш постраждалих у ній: до 2014 року дві третини мусульман проживали в окупованих сьогодні Криму та Донбасі. У Корані сказано: „І боріться на шляху Аллага проти тих, хто бореться проти вас. Але не виявляйте ворожости…“ (Коран, 2:190). У цій війні одна сторона переступила межі дозволеного, напав, а друга захищається».

Керівництво Чечні винаходить нові методи залучення найманців до участи у війні Росії проти України. Так званим добровольцям з інших регіонів обіцяли до кількох сотень тисяч рублів на руки одразу, а «рекрутів» із самої Чечні залучають у тому числі погрожуючи викраденням, тортурами та фабрикацією кримінальних справ. Тепер у Грозному винайшли ще один спосіб мотивувати приїжджих найманців: якщо вони приймуть іслам, їм обіцяють заплатити додатково від 50 до 75 тисяч рублів.

Імам Темур Берідзе відповів на запитання журналіста, як співвідноситься з традиціями ісламу те, що в Чечні активно закликають найманців, обіцяючи великі гроші, та й багато кадировців відверто кажуть, що їдуть на війну заради грошей:

«Зверніть увагу на суперечності. Їхні лідери кажуть, що війна — джигад. Але військові їдуть воювати за гроші, одержують оплату. До чого тут джигад? Він абсолютно протилежний найманству. Якщо ви приїжджаєте вбивати за гроші — це є ризикована оборудка, бо можете бути вбиті й не отримати виплат. А іслам забороняє будь-яку сумнівну угоду, бо вона потенційно завдає людині шкоди. Де у кадировців гарантії, що вони залишаться живими, повернуться, отримають гроші та збудують на них щасливе життя? Росія приховує кількість убитих, але жителі республік Північного Кавказу бачать, що їх дуже багато. Не треба прикривати військову агресію релігією. Це не воїни Аллага, рятівники українських мусульман від нечистоти, а справжнісінькі бандити, що заробляють гроші».

За місяці війни імам Темур Берідзе та інші мешканці Донбасу неодноразово стикалися з кадировцями на окупованих територіях.

«Кадировці відрізняються від інших російських військових тим, що ніколи не йдуть попереду, а займаються „зачисткою“ вже захопленої території. Вперед посилають інших військових, до того ж етнічних росіян поміж них небагато. Якщо вдається зайняти якусь вулицю, квартал, селище, кадировці знімають знамениті відео та надсилають своєму шефу. — каже імам. — Другий момент, вони дуже жорстокі та грубі. Там, де заходять кадировці, обов’язково залишаються сліди великих злочинів. Так кажуть звичайні мирні люди, що стикалися з ними в Сєвєродонецьку, Маріуполі, Рубіжному. В ісламі є правила ведення війни, пророк Мухаммад (мир йому і благословення) забороняв убивати людей похилого віку та жінок, знищувати життєво важливі об’єкти інфраструктури без гострої потреби, бо війна скінчиться, а вони будуть потрібні для мирного життя. Російські військові та кадировці поміж них перетворюють „визволені“ міста на пустелю».

Голова релігійної громади «Бісмілля» розповів про зруйновану мечеть та ісламський культурний центр у Сєвєродонецьку:

«Не можу заявляти, що мечеть зруйнував якийсь конкретний помічник голови Чечні, але причиною цього стала присутність там кадировців. Можна припустити, що пожежа почалася після цілеспрямованого обстрілу запальними снарядами, бо вогонь вирував кілька днів. У мечеті згоріло все, не лишилося жодного цілого метра. Духовний центр у цій будівлі працював від 2018 року, був одним з найгарніших та найактивніших в Україні. Мечеть була двоповерховою будівлею, на першому поверсі була зала на 150 осіб, а на другому — сам центр із бібліотекою. Одним з основних занять нашої громади в останні роки була організація харчування безпритульних та знедолених. Ми щонеділі безплатно годували обідами всіх, не вважаючи на стан і віру. Вогонь знищив понад тисячу релігійних книг, понад сто різних видань і перекладів Корану, що я привозив із різних країн. Згоріло дуже багато одягу, що ми також роздавали незаможним».

Як нагадав співрозмовнику журналіст видання «Кавказ.Реалії», у присвяченому знищенню мечеті дописі Кадиров прямо звинуватив імама Темура Берідзе у брехні, на що імам зауважив:

«У мене є кілька аргументів, які доводять, що удар по мечеті завдали саме російські військові. Крім того, цілеспрямований удар по мечеті підтверджується цілісністю сусідніх будівель. Водночас я припускаю, що взяте для ілюстрації фото з кадировцями могло бути зроблене в іншому місці, перевірити отриману інформацію неможливо. Хоч би як кадировці виправдовувалися та намагалися приховати сліди своїх злочинів, Аллаг усе бачить, і Його покарання близько. Додам, що Кадиров не має права називати мене „мунафіком“ (лицеміром. — Ред.). Я представник сторони, що захищається, а він нападає. Нехай вивчить іслам і зрозуміє, хто мунафік, а хто правдивий. Моя мета як імама — не допустити спотворення ісламу та доносити правду жителям незалежно від того, де вони живуть».

Темур Берідзе, що також є імамом-капланом Військового капеланства мусульман України, розповів, який настрій у воїнів-мусульман, що боронять Україну:

«На щастя, в Україні релігія та політика не переплетені. Ми всі ці роки вільно будували мечеті, жодних перешкод життю уми не було. Ми переконані, що нині робимо джигад. Цю думку підтверджують і духовні лідери інших ісламських країн, зокрема ті, хто видає фатви (шаріатські висновки з різних питань. — Ред.). Нашу позицію підтримує світова спільнота мусульман, які кажуть, що захист батьківщини — це справедлива війна. Серед вояків, що боронять Україну, багато чеченців. Вони дуже мотивовані та чекають моменту, коли закінчиться режим Кадирова, щоб повернутися на свою землю, де лишилися їхні родичі».

Відповідаючи на питання, від чого залежатиме кінець цієї війни, імам Темур зауважив, що вона скінчиться, коли російський народ зрозуміє, що несе їм кремлівський режим на чолі з Путіним:

«Залежить від того, що за нього (кінець війни. — Ред.) вважати. Це не тільки війна гармат. Вона не припиниться [навіть] якщо Росія забере східні території України. Вона закінчиться, коли російський народ зрозуміє, що несе їм кремлівський режим на чолі з Путіним: бідність, тотальний контроль над життям та думками, перетворення на рабів. Бойові дії можуть зупинитися на якійсь лінії розмежування, хоча я маю сумнів, що й це станеться найближчими місяцями. Але війна не припиниться, доки росіяни не зрозуміють, що їх обманюють та обкрадають. Війна скінчиться, коли 20 млн російських мусульман зрозуміють, що їх відвели від ісламу дуже далеко. Тож кінець війни в цьому смислі ще не близький».

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.