Іноземці, які емігрували до України, вивчатимуть українську мову безкоштовно, — Тарас Кремінь

Главком: Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь
Главком: Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь
02.02.2021
Оцініть статтю: 
(146 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Іноземці, які іммігрували до нашої країни, вивчатимуть українську мову безкоштовно, — про це в понеділок, 25 січня 2021 року, заявив під час зустрічі з представниками ЗМІ Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, назвавши й інші категорії, яким будуть доступні безоплатні курси державної мови.

На думку омбудсмена, не повинні вносити плату за навчання державної мови такі категорії українців: люди старшого віку (у них на оплату навчання немає грошей); українці середнього віку, які закінчили школи з російською мовою навчання; державні службовці — їм належить знати українську мову за законом; іноземці, які іммігрували до нашої країни; вихідці з України, які живуть в інших країнах — вони не хочуть втрачати зв’язок з батьківщиною.

Як повідомляє телеканал «Перший діловий», мовний омбудсмен зазначив, що наразі безкоштовних курсів української немає, хоча раніше безоплатне навчання державної мови в країні було. Однак такі курси вже не працюють.

«Деякі безкоштовні курси є, але ті, які спираються за закон Ківалова-Колесніченка. Цей закон не сходиться з Конституцією України», — нагадав Тарас Кремінь.

За його словами, у 2021 році безкоштовне навчання української мови знову з’явиться.

Як нагадав мовний обмбудсмен у своєму дописі у Фейсбук, 16 січня 2021 року набула чинності 30 стаття Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», відповідно до якої всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, мають обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари і послуги державною мовою.

Раніше повідомлялось, що Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь 21 січня 2021 року взяв участь у засіданні Президії Академії.

У своєму виступі Тарас Кремінь акцентував увагу на необхідності консолідації зусиль провідних наукових мовних інституцій України задля набуття Україною асоційованого членства в Європейській федерації національних мовних інституцій (European Federation of National Institutions for Language — EFNIL) як складової євроінтеграційних процесів держави.

Уповноважений зазначив, що це значно посилить позиції української мови як державної, а також сприятиме її перспективному застосуванню як обов’язкової у країнах ЄС.

«Мовна інтеграція України до родини офіційних мов ЄС суттєво посилить наші позиції на міжнародній арені. Погодьтеся, що українську мову, якою спілкуються десятки мільйонів громадян по всьому світу, чути скрізь. Настав той час, коли ми можемо сприяти тому, щоб українська стала офіційною мовою співтовариства. Переконаний, що в тісній співпраці з Національною академією наук України наш голос буде вирішальним і на майданчику Європейської федерації національних мовних інституцій», — сказав Тарас Кремінь.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.