Еміне Джапарова презентувала послам країн-членів ЄС ініціативу «Кримська платформа»

©VOGUE: Перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова
©VOGUE: Перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова
26.11.2020
Оцініть статтю: 
(124 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Перша заступниця міністра Еміне Джапарова 17 листопада 2020 року взяла участь у зустрічі з послами держав-членів ЄС, організованій Представництвом ЄС в Україні.

З доповідями на заході також виступили Постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич і голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Як повідомляє пресслужба МЗС, перша заступниця міністра поінформувала партнерів про актуальну ситуацію в тимчасово окупованому Росією Криму.

Вона зазначила, що найбільш гострими проблемами є, зокрема, порушення прав людини, норм міжнародного гуманітарного права, згортання свободи слова і релігійних свобод, расова дискримінація, мілітаризація, загрози свободі судноплавства в Чорному й Азовському морях, а також безпекові виклики більш широкому регіону Середземномор’я і Близького Сходу.

Еміне Джапарова подякувала країнам ЄС за послідовну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України, зокрема за антиросійські санкції, і закликала до їх посилення у відповідь на проведення Росією т.зв. «місцевих виборів» у тимчасово окупованому Криму і масові порушення прав людини на півострові.

На продовження обговорення питання «Кримської платформи» у різних форматах у Брюсселі, перша заступниця міністра представила партнерам деталі цієї концепції і звернулася з закликом до держав приєднатись до її діяльності.

Чиновниця також запросила держави-члени ЄС взяти участь в установчому саміті «Кримської платформи», проведення якого заплановане на перше півріччя 2021 року.

Під час подальшого обміну думками представники держав-членів ЄС подякували за надані роз’яснення щодо цілей і напрямів діяльності «Кримської платформи».

Проведена ґрунтовна дискусія стала важливим елементом підготовки до започаткування її діяльності.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.